Chcesz lecieć na Księżyc? Miliarder szuka 8 ochotników

Chcesz lecieć na Księżyc? Miliarder szuka 8 ochotników

Yusaku Maezawa szuka towarzyszy podróży
Yusaku Maezawa szuka towarzyszy podróży
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska
03.03.2021 09:55

Japoński miliarder Yusaku Maezawa znany jest z kontrowersyjnych pomysłów. Już wcześniej mężczyzna wykorzystywał moc internetu do znalezienia dziewczyny, którą zabierze w kosmos. Tym razem szuka ośmiu członków załogi. Mają towarzyszyć mu w locie na Księżyc na pokładzie statku kosmicznego od SpaceX.

Yusaku Maezawa ogłosił kolejny projekt o nazwie "dearMoon". Jego celem jest realizacja "pierwszej cywilnej misji na Księżyc". W jej ramach miliarder szuka ośmiu ochotników, którzy razem z nim udadzą się w podróż w kosmos na pokładzie Starship od SpaceX.

Miliarder szuka chętnych do lotu w kosmos

Pomysł Maezawa po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2018 roku. Wówczas miliarder planował zabrać ze sobą na Księżyc grupę artystów. Ostatecznie zmienił swoje plany i wymagania wobec towarzyszy wycieczki na Srebrny Glob.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym Maezawa opowiada o projekcie. Można na nim usłyszeć ciężką muzykę rockową oraz obejrzeć start statku kosmicznego SpaceX. W krótkim filmie występuje sam Elon Musk, CEO SpaceX i Tesli, który wyraził aprobatę dla pomysłu Maezawa.

- Zapraszam was do przyłączenia się do mnie w tej misji. Ośmiu z was z całego świata - powiedział Maezawa w nagraniu. Dodał: - misja odbędzie się za dwa lata, w 2023 r. Chcę, aby przyłączyli się do niej ludzie z różnych środowisk.

Wszystkie zainteresowane osoby mogą wysyłać swoje zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej do 14 marca do godziny 9:59 czasu wschodniego. Maezawa nie sprecyzował wymagań wobec kandydatów, ale na witrynie znajduje się informacja, zgodnie z którą "każdy, kto dokona wstępnej rejestracji, otrzyma wiadomość e-mail o procesie selekcji".

Selekcja zgłoszeń odbędzie się 21 marca. Kolejnymi krokami będą wywiady online z ochotnikami oraz ostateczna rozmowa z wybranymi osobami i badania medyczne, które (jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej) odbędą się pod koniec maja tego roku.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)