Chang Kai zmarł przez koronawirus. Na świecie zmarło już ponad 2000 osób

Chang Kai zmarł przez koronawirus. Na świecie zmarło już ponad 2000 osób

Chang Kai zmarł przez koronawirus. Na świecie zmarło już ponad 2000 osób
Źródło zdjęć: © East News | Xiong Qi/Xinhua News/East News
20.02.2020 10:35

Chang Kai, chiński reżyser zmarł z powodu wywołanej koronawirusem. Wraz z nim choroba zabrała również trzech innych członków rodziny. Co gorsze, liczba zarażonych i śmiertelnie chorych cały czas rośnie.

Epidemia koronawirusa zbiera kolejne żniwa. Na całym świecie zmarło już 2129 osób (dane z 20.02.20 z godz. 8:53). Jedną z ofiar koronawirusa, jak podaje "Guardian" jest reżyser Chang Kai, który przebywał w objętym kwarantanną Wuhan. Artysta miał 55 lat. Choroba zabrała również jego siostrę, matkę i ojca, a żona wciąż walczy o życie w szpitalu.

- Byłem w licznych szpitalach i błagałem, by nas przyjęli. Trudno było znaleźć łóżka... Byliśmy nikim -
cytuje Changa Kaia BBC. Stacja wspomina również, że reżyser oskarżał władze, że ani jemu ani jego rodzinie nie została udzielona odpowiednia pomoc.

Koronawirus w Chinach

Koronawirus w Chinach pochłania coraz więcej osób, więc trudno się dziwić, że chiński rząd panikuje. Ostatnio pisaliśmy, że niszczone i dezynfekowane są setki tysięcy banknotów jako potencjalne ogniska koronawirusa.

W zwalczaniu rozprzestrzeniania się epidemii pomaga również sztuczna inteligencja, która ma wykrywać osoby niepoprawnie korzystające z masek. W jednym z chińskich miast władze korzystają z dronów, by monitorować mieszkańców i upominać tych, którzy nie stosują się do zasad bezpieczeństwa.

Od początku wybuchu epidemii do dnia 20.02.20 wykryto na całym świecie 75 727 zarażonych. Z tego zmarło 2129 osób i 16 526 udało się zwalczyć wirusa. Lekarze przypominają, że prace nad lekami wciąż trwają.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)