CES 2014: Zmieniający kształt telewizor Samsunga

CES 2014: Zmieniający kształt telewizor Samsunga
Źródło zdjęć: © WP.PL

07.01.2014 01:38, aktual.: 07.01.2014 12:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas rozpoczynających się właśnie w Las Vegas targów CES 2014 Samsung pokazał kilka nowych telewizorów. Jeden z nich zrobił na nas szczególne wrażenie, możliwością zmiany kształtu od zwykłego płaskiego telewizora, po wygięty ekran UHD.

Nowa linia telewizorów określana jest w tej chwili jako Bendable TV, czyli nic innego jak "giętkie" telewizory. W jaki sposób giętkie? Otóż pełnoprawny, całkiem płaski telewizor UHD można jednym przyciskiem zmienić w telewizor wykrzywiony! Istna magia, i widać było po zgromadzonych gościach i dziennikarzach, że premiera tego rozwiązania zachwyciła publiczność. Samsung nie podał zbyt wielu szczegółów technicznych, te poznamy pewnie dopiero jutro podczas zwiedzania stoiska Koreańczyków, jednak już teraz wiemy, że telewizor wyświetla obraz w jakości 4. i pochodzi z serii U9000. To zdecydowanie może być najciekawsza premiera telewizora w 2014 roku. W jaki sposób Samsung opracował technologię zmiany płaskiego telewizora w zakrzywiony postaramy się dowiedzieć jutro.

Obraz
© (fot. WP.PL)

Obok wspomnianego modelu na konferencji Samsunga pokazano znane już nowe linie telewizorów w nowych rozmiarach. Do rozmiaru aż 10. cali urósł zakrzywiony telewizor Samsunga. Producent dumnie nazywa go największym na świecie zakrzywionym telewizorem UHD wyświetlającym obraz w jakości Ultra High Definition, czyli 5120 x 2160 pikseli. Dostępne będą w nich nowe i ulepszone funkcje, jak np. dbająca o kolory PureColor, czy lokalne sterowanie blokami podświetlenia.

Obraz
© (fot. WP.PL)

Dodatkowo koreański producent pochwalił się także swoim największym telewizorem UHD, który się nie wygina - mierzy on w tym roku aż 11. cali. Modyfikacji doczekał się także samsungowy Smart TV. W telewizorach na rok 2014 pojawi się między innymi Game Panel, umożliwiający przekształcenie telewizora w pełnoprawną zabawkę do gier. Pojawi się też możliwość dzielenie ekranu na dwie części z pozycji Smart TV i np. oglądanie telewizji i jednoczesne korzystanie z treści dodatkowych dostępnych przez Smart TV. Ta funkcja nazwana została Multi Link.

Obraz
© (fot. WP.PL)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (214)
Zobacz także