CES 2014: LG pokaże najnowsze sprzęt z linii Premium

CES 2014: LG pokaże najnowsze sprzęt z linii Premium

CES 2014: LG pokaże najnowsze sprzęt z linii Premium
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.12.2013 14:15, aktualizacja: 23.12.2013 14:44

Na targach CES 2014, które rozpoczną się za niecałe trzy tygodnie, LG pokaże swoją najnowszą linię sprzętu audio-wideo dla najbardziej wymagających. W skład rodziny produktów klasy Premium wchodzą: nowa wersja kompaktowego systemu SoundPlate (model LAB540W), bezprzewodowy system audio (model NP8740) oraz listwa głośnikowa Sound Bar (model NB5540).

Obraz
© SoundPlate LG LAB540W (fot. Materiały prasowe)

System SoundPlate LG LAB540W

System LAB540W, szerzej znany jako SoundPlate, zalicza się do nowej kategorii cien-kich urządzeń audio, pomyślanych jako dodatek do nowoczesnych telewizorów. Ze względu na niewielkie rozmiary - zaledwie 3. mm wysokości - urządzenie to może być ustawiane bezpośrednio pod telewizorami o przekątnej od 32 do 55 cali, pozwalając na efektywne wykorzystanie miejsca.

Nowy model ma moc 32. W, posiada 4.1-kanałowy system dźwięku przestrzennego oraz zewnętrzny, bezprzewodowy głośnik niskotonowy. System SoundPlate umożliwia łączność z urządzeniami bezprzewodowymi za pomocą sieci Wi-Fi lub Bluetooth. Po-siada także wbudowany odtwarzacz Blu-ray 3D oraz pakiet funkcji LG Smart TV, co pozwala na przekształcenie każdego telewizora w Smart TV.

Obraz
© LG NP8740 (fot. Materiały prasowe)

Bezprzewodowy system audio NP8740

Bezprzewodowy system audio LG NP874. został już wyróżniony nagrodą 2014 CES Innovation Award. Wyposażony on został w dwuzakresowe Wi-Fi (2,4/5 GHz), co po-zwala na szybkie, strumieniowe przesyłanie dźwięku o wysokiej jakości. Każdy z bez-przewodowych głośników emituje dźwięk w wielu kierunkach jednocześnie.

Dowolną liczbę głośników można ustawić w różnych pomieszczeniach tworząc z nich jeden system. Głośniki mogą być połączone w jedną sieć, dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie tej samej piosenki w całym domu (tryb party) albo słuchanie różnych utwo-rów z każdego z głośników (tryb osobisty). Co więcej, NP874. jest przystosowany do współpracy z innymi systemami audio, co pozwala na korzystanie z wygodnych funkcji sterowania oraz większej mocy wyjściowej.

Bezprzewodowy system audio pozwala na dostęp do zbioru plików muzycznych bez konieczności korzystania z sieci domowej, podczas gdy specjalna aplikacja przekształca smartfon w wielozadaniowego pilota. Nowoczesny interfejs umożliwia łatwe odtwarza-nie muzyki przesyłanej prosto z serwisów internetowych. Aby zapewnić czystsze brzmienie, w urządzeniu zastosowano dwa głośniki wysokotonowe oraz obsługę prób-kowania 2. bit/192 kHz.

Obraz
© SoundBar LG NB5540 (fot. Materiały prasowe)

SoundBar LG NB5540

Na targach CES 201. zobaczymy też SoundBar LG NB5540 o ciemnosrebrnym, błysz-czącym wykończeniu, który ma się komponować z nowoczesnymi telewizorami z wąską ramką. Urządzenie o mocy wyjściowej 320 W umożliwia odtwarzanie dźwięku 4.1-kanałowego. System NB5540 jest wyposażony w dwa głośniki kanałów przednich oraz dwa głośniki kanałów tylnych. W urządzeniu zastosowano przetwornik cyfro-wo/analogowy Hi-Fi oraz analogowy wzmacniacz klasy D, co gwarantuje wysoką jakość dźwięku HD.

Model NB554. jest wyposażony w interfejs HDMI ze zwrotnym kanałem audio (ARC), dzięki czemu może być podłączony do telewizora za pomocą tylko jednego kabla. W systemie zastosowano też interfejs Bluetooth pozwalający na łatwe, strumieniowe przesyłanie dźwięku z urządzeń, takich jak telewizor Smart TV czy smartfon. System NB5540 można zamocować na ścianie lub postawić w dowolnym miejscu w pokoju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)