Trwa ładowanie...
dn4ag1w

Celowe zarażanie koronawirusem. W USA będzie traktowane jak terroryzm

Departament Sprawiedliwości będzie karał wszystkich, którzy celowo rozprzestrzeniają koronawirusa. Takie osoby mogą usłyszeć zarzut terroryzmu. Zaostrzone działania mają zatrzymać falę nieodpowiedzialnych zachowań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkańcy Nowego Jorku. USA też walczy z koronawirusem.
Mieszkańcy Nowego Jorku. USA też walczy z koronawirusem. (East News, Fot: WOJCIECH KUBIK/EAST NEWS)
dn4ag1w

W ostatnim czasie media donosiły o wielu przypadkach skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań, nie pomagających zatrzymać pandemii koronawirusa. Przykładem jest Ava Louise, blogerka, która chciała zapoczątkować "coronavirus challenge". W ramach wymyślonej "zabawy" polizała deskę klozetową w samolotowej ubikacji. Później tłumaczyła, że jej zachowanie było tylko prowokacją.

Kary za celowe zarażanie koronawirusem

Inne przykłady to nagrania, na których młodzi ludzie kaszlą w pobliżu starszych osób, udając chorobę COVID-19. Teraz takie zachowania będą surowo karane. "Politico" opublikowało notatkę Jeffa Rosena, zastępcy szefa Departamentu Sprawiedliwości, w której wzywa do represji za celowe zarażanie innych.

dn4ag1w

"Ponieważ wydaje się, że koronawirus spełnia ustawową definicję "czynnika biologicznego", takie działania mogą potencjalnie wiązać się z ustawami Narodu dotyczącymi terroryzmu”, napisał Rosen. Dodał: "Zagrożenia lub próby użycia COVID-19 jako broni przeciwko Amerykanom nie będą tolerowane".

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk.

Koronawirus i zagrożenie terrorystyczne

Departament Sprawiedliwości nie jest jedynym krajowym organem ścigania, który próbuje powstrzymać celowe próby zarażania koronawirusem. Policjanci z Missouri aresztowali mężczyznę, który sfilmował siebie podczas lizania dezodorantów w sklepie Walmart. Został oskarżony o stwarzanie zagrożenia terrorystycznego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dn4ag1w

Podziel się opinią

Share

dn4ag1w

dn4ag1w
Więcej tematów