CD Projekt największą spółką na giełdzie. Skutek koronawirusa?

CD Projekt największą spółką na giełdzie. Skutek koronawirusa?
Źródło zdjęć: © flickr.com | Almost Yeti

02.04.2020 19:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pandemia COVID-19 dała się we znaki gospodarce, jednak nie wszystkie firmy notują spadki. Polski producent gier CD Projekt został spółką o największej wycenie na GPW, przebijając tym samym PKO BP.

Firma, spod skrzydeł której wyszła trylogia "Wiedźmina", a w najbliższym czasie również długo oczekiwany tytuł "Cyberpunk 2077", osiąga rekordowe wyniki. Giełdowa wartość CD Projektu to obecnie 27,11 mld zł, czyli ok. 8 mld więcej niż wartość dotychczasowego lidera GWP - PKO BP.

Warto jednak zauważyć, że jeszcze w grudniu PKO BP było warte ponad 40 mld złotych, a więc spadek wartości firm WIG20 jest bezpośrednio związany z epidemią koronawirusa w Polsce. Warto też zauważyć, że sam CD Projekt był już wart więcej - w lutym 2020, kiedy padł rekord spółki, kapitalizacja wynosiła 31 mld zł.

W momencie pisania artykułu, 2 kwietnia pojedyncza akcja CD Projektu kosztowała 287,80 zł. Rekordowa cena padła w lutym, gdy akcje był sprzedawane za 331 zł za sztukę.

Teraz przed CD Projektem wielka próba. Wszyscy czekają na premierę "Cyberpunk 2007", ale od dłuższego czasu studio nie podzieliło się żadnymi nowymi informacjami na temat samej gry. Zamiast tego wciąż dochodzą do nas wiadomości o nowych gadżetach, w tym figurkach kolekcjonerskich wycenionych na kilka tysięcy złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)