CCleaner - chroń swoją prywatność i przyspiesz działanie komputera

CCleaner - chroń swoją prywatność i przyspiesz działanie komputera
Źródło zdjęć: © piriform.com

29.11.2011 14:56, aktual.: 29.11.2011 22:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy z nas ma prawo do prywatności, jednak jej ochrona w sieci nie jest tak prosta, jak by się mogło wydawać. Korzystając na co dzień z komputera, praktycznie na każdym kroku zostawiamy po sobie ślad w postaci plików tymczasowych. Jak zatem chronić swoją prywatność?

Każdy z nas ma prawo do prywatności, jednak jej ochrona w sieci nie jest tak prosta, jak by się mogło wydawać. Korzystając na co dzień z komputera, praktycznie na każdym kroku zostawiamy po sobie ślad w postaci plików tymczasowych. Jak zatem chronić swoją prywatność? Możemy to robić z darmowym programem CCleaner, który przeszuka nasz dysk twardy w celu usunięcia zbędnych plików. Korzyść jest podwójna, gdyż oprócz zwiększenia naszego bezpieczeństwa w sieci, przyspieszymy działanie komputera.

CCleaner to bezpłatne i "lekkie" narzędzie (program zajmuje niespełna 3,5 MB) dla systemu Windows i Mac OS. Pozwoli gruntownie przeskanować dysk twardy komputera w poszukiwaniu plików tymczasowych, które następnie możemy usunąć. Posiada także funkcje czyszczenia rejestru. Program powinien poradzić sobie nawet z tymi wpisami, których nie potrafiły wykryć i usunąć inne programy.

Narzędzie pozwoli chronić naszą prywatności w różnych przestrzeniach naszego komputera. Obsługuje większość przeglądarek internetowych - zarówno tych najpopularniejszych, jak Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera czy Safari, jak i tych niszowych: K-Meleon, Rockmelt, Flock, Google Chrome Canary, Chromium, SeaMonkey, Chrome Plus, SRWare Iron, Pale Moon, Phoenix, Netscape Navigator, Avant czy Maxthon. Pozwala usuwać pliki tymczasowe, historię przeglądanych stron, "ciasteczka", dane wykorzystywane do automatycznego uzupełniania formularzy oraz historię pobierania plików. Umożliwia także opróżnienie kosza Windows, usunięcie ostatnio otwieranych dokumentów oraz plików tymczasowych i plików dzienników - tzw. logów. Oferuje również moduł, umożliwiający przeskanowanie systemowego rejestru w poszukiwaniu nieużywanych i starych wpisów - rozszerzeń plików, kontrolek ActiveX, ClassIDs, ProgIDs, bibliotek, czcionek, plików pomocy, ikon, skrótów itd.

CCleaner poradzi sobie także z plikami tymczasowymi, które generują inne aplikacje, m.in. takie jak: Windows Media Player, eMule, Google Toolbar, Microsoft Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip i wiele więcej. Przeprowadzone optymalizacje pozwolą zwolnić miejsce na dysku twardym oraz przyspieszyć działanie systemu operacyjnego - teraz powinien uruchamiać się szybciej.

Program CCleaner jest całkowicie darmowy, a w dodatku nie zawiera Spyware czy Adware. Przeznaczony jest do instalacji na systemach Windows 200. / XP / Vista / 7, zarówno w wersjach 32-, jak i 64-bitowych, a także Mac OS w wersji 10.5 lub nowszej.

SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)