Canon ogłasza akcję serwisową swoich aparatów

Strona głównaCanon ogłasza akcję serwisową swoich aparatów
11.04.2014 12:40
Canon ogłasza akcję serwisową swoich aparatów
Źródło zdjęć: © chip.pl

Japoński producent zarządził akcję serwisową około 14 tysięcy urządzeń. Akcja odbywa się na terenie Stanów Zjednoczonych i dotyczy wybranych egzemplarzy modelu PowerShot SX50 HS. Jeśli jednak jesteście właścicielami tego aparatu, zdecydowanie warto sprawdzić numer seryjny waszego egzemplarza.

Jak donosi amerykańska komisja badająca bezpieczeństwo użytkowników produktów, skład chemiczny gumy, z jakiej wykonana jest osłona wizjera elektronicznego Canona PowerShot SX5. HS, może powodować reakcje alergiczne ze skórą i podrażniać oko użytkownika. Jak poinformowała firma Canon, problem dotyczy jedynie ograniczonej liczby egzemplarzy PowerShota SX50 HS, wyprodukowanych między 1 września a 15 listopada 2013 roku. Można je rozpoznać po numerach seryjnych rozpoczynających się od liczb 69, 70 lub 71 i – dodatkowo – cyfrze 1 znajdującej się na szóstej pozycji całego numeru seryjnego.

W tym momencie nie mamy informacji, czy podobna akcja serwisowa zostanie przeprowadzona w innych krajach, w tym w Polsce. Jeśli jednak egzemplarz aparatu, którego używacie, spełnia podane powyżej kryteria, z pewnością warto skontaktować się z polskim serwisem firmy Canon.

Warto w tym momencie wspomnieć, że podobna akcja dotyczyła kilka lat temu modelu lustrzanki EOS 650. (choć wtedy chodziło o gumę, jaką oklejony był korpus aparatu).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Windows 2000 wiecznie żywy"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)