Campus Business Pack. Nowe miejsca dla startupów i małych firm

Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Forum Innowacyjnego Rozwoju Gospodarczego uruchamiają Campus Business Pack – unikalne centrum konsultingowe dla start’upów z Mazowsza.

Campus Business Pack. Nowe miejsca dla startupów i małych firm
Źródło zdjęć: © WP.PL | Bolesław Breczko
Bolesław Breczko

16.10.2018 15:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Campus Business Pack to innowacyjny w skali kraju akceleracyjny program Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii (UOTT) i Forum Innowacyjnego Rozwoju Gospodarczego (FIRG). Dedykowany jest mikro, małym i średnim przedsiębiorcom z Mazowsza, działającym na rynku nie dłużej niż 2 lata. Jego celem jest rozwój start’upów o największym potencjale technologicznym, które planują komercjalizację swoich rozwiązań – produktów czy usług. Dzięki partnerstwie FIRG z UOTT młodzi przedsiębiorcy uczestniczący w programie otrzymują możliwość korzystania z doradztwa wdrożeniowego i wsparcia ze strony liderów biznesu, z sukcesem działających na polskim i międzynarodowych rynkach. W gronie Partnerów Inkubatora UW już dziś są takie firmy jak: Roche Polska, Crido czy Microsoft.

– Współpraca FIRG z UOTT to znakomity przykład wspólnego zaangażowania na rzecz tworzenia ekosystemu dla rozwoju innowacji – powiedziała Agnieszka Chojecka, Menadżer ds. projektów, Fundacja Forum Innowacyjnego Rozwoju Gospodarczego. - W wyjątkowym środowisku uniwersyteckim rozwijamy przestrzeń oraz kulturę do akceleracji innowacji, integrując wszystkich zainteresowanych ich komercjalizacją. Realizując program Campus Business Pack, realizujemy misję budowania gospodarki opartej na wiedzy, wspierając rozwój unikalnych projektów tworzonych przez polskich przedsiębiorców. Jesteśmy przekonani, że polskie start’upy są w stanie zdobywać przewagi konkurencyjne, dzięki rozwijaniu odważnych pomysłów i komercjalizacji wypracowywanych rozwiązań w wielu dziedzinach.

Wsparcie dla startupów i małych firm

Program dedykowany jest mikro, małym i średnim przedsiębiorcom z Mazowsza, którzy prowadzą działalność w jednym z obszarów ujętych w Regionalnej Inteligentnej Specjalizacji: bezpieczna żywność, Inteligentne Systemy Zarzadzania (infrastruktura, bezpieczeństwo i monitoring, efektywność surowcowa), nowoczesne usługi dla biznesu (wsparcie kapitałowe i infrastrukturalne, zasoby wiedzy, usprawnianie procesów), wysoka jakość życia (edukacja, zdrowie, bezpieczeństwo, praca, czas wolny). Udział w Programie jest bezpłatny. W ramach pozyskanego grantu, UOTT i FIRG mają łącznie 2 mln zł do rozdysponowania w ramach pomocy deminimis.

– Uczestnictwo w Programie dla młodych przedsiębiorców stanowi przede wszystkim szansę na czerpanie z know-how i doświadczenia liderów rynku, dla dużych firm możliwość chłonięcia unikalnej energii start’upów – tłumaczy Jacek Sztolcman, kierownik Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego. - Bezsprzecznym wyróżnikiem programu Campus Business Pack jest doradztwo wdrożeniowe w zakresie konkretnych wyzwań, z którymi mierzą się start’upy, a po drugie indywidualne podejście do każdego podmiotu. Ścieżka wsparcia dla każdego uczestnika wytyczana jest odrębnie w oparciu o analizę jego potrzeb, problemów i szukanie najlepszego partnera, aby je rozwiązać. W praktyce Campus Business Pack działa jak unikalne centrum usług wspólnych. Dla start’upów Program może okazać się motorem napędowym do rozwoju, dla doświadczonych firm źródłem świeżego spojrzenia na biznes oraz impulsem do wdrażania innowacyjnych pomysłów.

Nowy wymiar współpracy nauki z biznesem

Program Campus Business Pack to innowacyjny wymiar współpracy uczelni z firmami prywatnymi i start’upami oraz partnerstw publiczno-prywatnych. Nadrzędnym celem UOTT jest wszechstronne wspieranie przedsięwzięć mających na celu wykorzystanie wyników naukowych, w tym w ramach współpracy z biznesem. Dla liderów branż zaangażowanie się w Program Campus Business Pack może przynieść długofalowe korzyści. UOTT już może pochwalić się projektami prowadzonymi z największymi innowacyjnymi firmami działającymi w Polsce. Program Campus Business Pack stwarza kolejną szansę na współpracę nauki z biznesem.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
wiadomościuniwersytet warszawskiinnowacje
Komentarze (0)