Brytyjscy internauci monitorują sieciową aktywność swych partnerów

Brytyjscy internauci monitorują sieciową aktywność swych partnerów

22.01.2009 15:05, aktual.: 22.01.2009 16:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponad 70% użytkowników Internetu w Wielkiej Brytanii monitoruje sieciową aktywność swych życiowych partnerów. Weryfikacji podlegają nie tylko przeglądane strony, ale również publikowane zdjęcia i komentarze umieszczane w serwisach społecznościowych.

Z badań przeprowadzonych przez serwis Yasni.co.uk, ułatwiający wyszukiwanie informacji o wskazanych osobach, wynika że ponad 70. brytyjskich internautów monitoruje sieciową aktywność swych życiowych partnerów. Sprawdzają jakie serwisy internetowe odwiedza ich partner, przyglądają się publikowanym zdjęciom, a także poszukują ewentualnych powodów do niepokoju w treści komentarzy umieszczanych na łamach serwisów społecznościowych, takich jak na przykład Facebook. Tego typu zachowanie prowadzi 54% badanych do zwiększenie podejrzliwości w stosunku do partnera.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Co ciekawe zaufanie wobec partnera deklaruje 48% osób. Niezależnie od tego aż 68% badanych chętnie zapoznałoby się z zawartością jego skrzynki pocztowej, gdyby tylko znali odpowiednie hasło.

Steffen Ruehl, prezes Yasni, zachęca internautów do tego, aby sprawdzali jakie informacje mogą znaleźć na swój temat w sieci. Dowiedzą się tym samym co może wzbudzić ewentualne podejrzenia ze strony ich partnerów. Zwraca uwagę na fakt, że w czasach, kiedy ludzie są tak aktywni na łamach serwisów społecznościowych istnieje poważne zagrożenie, iż nawet wyrwany z kontekstu fragment komentarza może prowadzić do poważnych nieporozumień w domu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)