Broda była, jest i będzie modna. Zobaczcie, jak powinniśmy o nią właściwie dbać

Broda była, jest i będzie modna. Zobaczcie, jak powinniśmy o nią właściwie dbać
Źródło zdjęć: © Fotolia | Viorel Sima

08.10.2015 19:34

Moda na brodę i kilkudniowy zarost znów powróciła i sprawiła, że wzrosło zapotrzebowanie na urządzenia, dzięki którym mężczyzna utrzyma swoją twarz w schludnym stanie. Najnowsze modele zostały wzbogacone o lasery, wyświetlacze LED oraz urządzenia wielofunkcyjne. Zatem na jakie parametry warto zwrócić uwagę, jak odnaleźć się w gąszczu oferty, by najlepiej dopasować urządzenie do swoich potrzeb?

Trymer to urządzenie elektryczne służące do strzyżenia brody oraz wąsów. Jednocześnie pomaga skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia w nosie oraz uszach. Korzystając z niego, możemy ustawić długość strzyżenia według własnego uznania. W porównaniu do zwykłej golarki, to urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą pielęgnować swoją brodę i chcą ją lekko przystrzyc.

Rodzaje trymerów

Na rynku są dostępne różne modele trymerów, które różnią się między sobą ceną, funkcjami oraz obudową.

Trymer do zarostu - jest to idealne narzędzie do pielęgnacji naszego zarostu. Takie golarki mają węższe ostrza, dzięki czemu precyzyjnie wystylizujemy brodę. W komplecie zazwyczaj znajduje się wiele nasadek, dzięki którym z łatwością będziemy mogli kontrolować długość strzyżenia.

Kolejny model to trymer do ciała, który zwykle posiada specjalną nasadkę grzebieniową i golącą głowicę dostosowaną do strzyżenia włosów na ciele.

Trymer do włosów w nosie oraz uszach jest małym urządzeniem pozwalającym skutecznie oczyścić trudno dostępne części ciała. Opiera się na mechanizmie z obrotowym ostrzem. Warto również wspomnieć o tym, że może ono pracować zarówno na sucho, jak i na mokro.

Obraz
© (fot. Fotolia / StockRocket)

Urządzenie wielofunkcyjne pomagają pozbyć się owłosienia z całego ciała. Zazwyczaj są wyposażone w kilkunastostopniową opcję regulacji długości strzyżenia. Dodatkowo w zestawie znajdziemy różne nasadki do golenia czy skracania włosów.

Zasilanie

Tutaj zasada jest bardzo prosta: im krótszy czas ładowania i im dłuższa praca, tym dla nas lepiej. Najlepsze są trymery, które mają zasilanie sieciowo-akumulatorowe. Jest to duże udogodnienie, ponieważ kiedy zapomnimy naładować akumulator, wówczas możemy korzystać z urządzenia po podłączeniu do gniazdka.

Ostrza

Warto zwrócić uwagę na trymery mieszczące się w naszym budżecie pod kątem opcji ostrzy, które nie wymagają oliwienia. Jest to dość problematyczna czynność, która może się wiązać z dodatkowymi kosztami. Jeżeli przypadkiem zapomnimy kupić oliwy, a jesteśmy w trakcie golenia, to ta czynność może się zamienić w bolesny koszmar. Lepiej więc wybierać urządzenie, które ten problem zdejmie nam z głowy. W przypadku jeśli decydujemy się na trymer do brody, to powinniśmy wybrać taki model, który posiada wąskie ostrza. Im będą one węższe, tym bardziej precyzyjnie będziemy w stanie przystrzyc brodę. Warto również wybrać taki model, który posiada kilkanaście ustawień długości strzyżenia. Niektóre urządzenia zatrzymują się na etapie dziesięciu, a inne na osiemnastu milimetrach. Dlatego warto mieć to na uwadze, bo z czasem nasze preferencje mogą się zmienić i w przypadku urządzenia o mniejszych możliwościach nie damy rady zadbać o dłuższy zarost.

Obraz
© (fot. Fotolia / LoloStock)

Pojemnik na włosy

Jeśli nie przepadamy za widokiem porozrzucanych włosów na podłodze czy ubraniu, to warto wybrać takie urządzenie, które posiada system zasysania ściętego zarostu, co uczyni strzyżenie bardziej komfortowe. Poza tym, żeby lepiej kontrolować wskaźnik zapełnienia pojemnika, wybierzmy ten przeźroczysty, dzięki czemu będziemy wiedzieć kiedy należy go opróżnić.

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na dwa aspekty. Po pierwsze - jak dobrze trymer trzyma się w ręku, a po drugie jaki poziom hałasu generuje. Dlatego najlepiej jest udać się do sklepu i sprawdzić na własnej skórze, czy dany model będzie nam odpowiadał.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)