Boże Narodzenie: Śmiercionośna choinka zaskoczyła mieszkańców

Boże Narodzenie: Śmiercionośna choinka zaskoczyła mieszkańców

Boże Narodzenie: Śmiercionośna choinka zaskoczyła mieszkańców
Źródło zdjęć: © flickr.com | Stephen Woods / Flickr (CC BY 2.0)
Karolina Modzelewska
19.12.2019 14:25

O tej porze roku wiele osób wiesza na choince bombki i świecidełka, które tworzą świąteczną atmosferę. W Melbourne na choince zawisło coś innego. Na pewno nie był to nic, co kojarzy się z duchem Świąt. Zwłaszcza że nietypowe "ozdoby" były bardzo niebezpieczne.

Zdjęcia wykonane w Melbourne w Australii przedstawiają nietypową plątaninę "ozdób" wokół ulicznej latarni, która swoim wyglądem przypominała bożonarodzeniową choinkę.

Boże Narodzenie: Niestandardowe ozdoby na choince

Ich autorem jest Maxime Zimmermann, który zwiedzał dawną stolicę Australii. Jego uwagę przykuła choinka przyozdobiona splątane ze sobą węże. Trzy gady reprezentujące najbardziej jadowite gatunki na świecie.

Nietypowy widok wywołał zdumienie wśród przechodniów. Zastanawiali się, skąd się one wzięły na jednej z bardziej ruchliwych ulic i czemu są ze sobą splątane?
Eksperci rozpoznali, że nietypową ozdobę tworzyły: wąż tygrysi, wschodni waż brązowy i czarny wąż czerwonobrzuszny Bardzo jadowite trio.

Jak węże się tam znalazły?

Okazało się, że węże "przyozdobiły" choinkę celowo. Ich właściciel zostawił je tam, żeby wykonać świąteczne zdjęcie. Dumnym właścicielem węży jest Raymond Moser, który miał powiedzieć Zimmermann'owi, że węże nie stanowią zagrożenia dla ludzi, bo ich jad został usunięty.

Jadowite, czy nie, były dość ciekawą i przerażającą ozdobą ulicy w Melbourne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)