Blu-ray w Makach i Xboksach?

Blu‑ray w Makach i Xboksach?

Blu-ray w Makach i Xboksach?
Źródło zdjęć: © Blue Ray
07.03.2008 12:00, aktualizacja: 07.03.2008 12:25

Stan Glasgow, szef amerykańskiego oddziału koncernu Sony, przyznał, że firma prowadzi rozmowy w sprawie zastosowania napędów Blu-ray w komputerach firmy Apple oraz konsoli Xbox360 Microsoftu - donosi serwis Electronista.com.

Przedstawiciele Sony nie ujawniają na razie, w jakim stadium są negocjacje z Apple i Microsoftem - nie wiadomo więc, kiedy ewentualnie możemy spodziewać się na rynku produktów tych firm wyposażonych w obsługę standardu Blu-ray. Poinformowano jedynie, że w obu przypadkach napęd Blu-ray rozważane są jako rozwiązania opcjonalne, a nie standardowe. Warto przy okazji wspomnieć, że napędy Blu-ray dla Maka są już dostępne - z tym, że nie są to produkty z logo Apple'a.

W przypadku konsoli napęd Blu-ray może pojawić się na tych samych zasadach, na których dostępny był do niedawna czytnik HD DVD dla Xboksa360 - będzie to najprawdopodobniej zewnętrzny moduł, podłączony do konsoli przez złącze USB. Nie wiadomo na razie, czy Microsoft rozważa dystrybuowanie gier na nośnikach BD ( do tej pory były one wydawane tylko na DVD - czytnik HD DVD służył wyłącznie do odtwarzania filmów ).

Glasgow powiedział również, że w najbliższym czasie stacjonarne odtwarzacze Blu-ray powinny zacząć tanieć - jeszcze w tym roku powinno możliwe być kupienie takiego urządzenia za ok. 300 USD. Obecnie najtańszy odtwarzacz to wydatek rzędu co najmniej 550 USD ( a i to tylko w promocyjnej ofercie - standardowa cena jest zwykle o ok. 200 USD wyższa ).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)