BlackBerry Z 10 już w Polsce

BlackBerry Z 10 już w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.03.2013 15:41, aktual.: 26.03.2013 15:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z10 będzie dostępny w ofercie największych operatorów: Orange, Play, T-Mobile i Plus

Nowy BlackBerry Z1. to najszybszy i najbardziej zaawansowany smartfon BlackBerry w historii tej kanadyjskiej firmy. Wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB miejsca w pamięci wewnętrznej oraz gniazdo na karty pamięci o pojemności do 64 GB. Pojemnościowy ekran multitouch ma przekątną 4,2 cala. Smartfon jest wyposażony w wymienną baterię, wyjście micro HDMI oraz moduł NFC do obsługi mobilnych płatności i wymiany informacji w technologii bezstykowej.

Całkowicie odmieniony system BlackBerry 10

Nowa platforma BlackBerry 1. wyróżnia się nowoczesnym interfejsem, sterowanym przy użyciu gestów. Znajdziemy w niej m.in. BlackBerry Hub - centralne miejsce do zarządzania wszystkimi kanałami komunikacji: pocztą osobistą i służbową, wiadomościami BBM, a także aktualizacjami i powiadomieniami z mediów społecznościowych. Do BlackBerry Hub można zajrzeć z dowolnego ekranu. Kolejna nowość to BlackBerry Flow – rozwiązanie, które umożliwia płynne przechodzenie pomiędzy funkcjami i aplikacjami. Można na przykład dotknąć pozycji na liście uczestników spotkania, aby wyświetlić ostatni tweet lub profil LinkedIn danej osoby. Po dotknięciu miniatury zrobionego właśnie zdjęcia uruchamia się Edytor zdjęć, umożliwiając szybkie zastosowanie efektów i filtrów oraz udostępnienie zdjęcia kontaktom. Dotykowa klawiatura uczy się używanych przez nas słów oraz sposobu ich wykorzystania, a następnie podpowiada je jednocześnie w 3 językach (w tym język w polskim).

W nowym systemie nie mogło zabraknąć sztandarowej aplikacji - komunikatora BBM (BlackBerry Messenger). BBM w BlackBerry 1. obsługuje funkcje połączeń głosowych i czatu wideo, a także umożliwia dzielenie ekranu z innym kontaktem korzystającym z BB 10. Technologia BlackBerry Balance zabezpiecza aplikacje oraz dane firmowe i oddziela je od materiałów osobistych. Z kolei Time Shift to nowa funkcja fotograficzna do robienia zdjęć grupowych, na których wszyscy się uśmiechają i nie zamykają oczu, czyli rozwiązanie podobne do tego, które widzieliśmy już w Nokii Lumii 920, HTC One czy Samsungu Galaxy S 4. Aplikacja Story Maker umożliwia tworzenie filmów HD przy użyciu kolekcji zdjęć i wideo, a także muzyki i efektów. Tak zmontowany film można natychmiast udostępnić w sieci.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Zmianom poddano również przeglądarkę. Jej nowa wersja jest przede wszystkim szybsza i obsługuje HTML5. Przeglądarka w BB 10 obsługuje wiele zakładek oraz przeglądanie prywatne, udostępnia tryb czytnika i integruje się z platformą, ułatwiając udostępnianie materiałów. BlackBerry Remember integruje notatki, zadania i wiele innych elementów. Pomaga w porządkowaniu informacji w smartfonie i przypisywaniu ich do różnych projektów lub pomysłów. W ten sposób można gromadzić różne materiały, takie jak witryny internetowe, wiadomości e-mail, zdjęcia, dokumenty i inne pliki. Następnie można tworzyć odpowiednie zadania, ustawiać terminy i śledzić postępy realizacji. Jeżeli w smartfonie BlackBerry 10 jest skonfigurowane konto służbowe, z funkcją BlackBerry Remember będą automatycznie synchronizowane zadania programu Microsoft Outlook. BlackBerry Remember synchronizuje także informacje z kontem Evernote.

W nowym systemie znalazła się również technologia BlackBerry Safeguard, która chroni informacje nasze i naszej firmy. Platforma zawiera wbudowaną obsługę protokołu Microsoft Exchange ActiveSync, a za pośrednictwem BlackBerry Enterprise Service 1. można uzyskiwać bezpieczny dostęp do firmowej poczty, aplikacji i danych za zaporą sieciową oraz korzystać z innych funkcji zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie.

Sklep z aplikacjami BlackBerry World

W sklepie BlackBerry World dostępnych jest ponad 10. 000 aplikacji na BlackBerry 10. W nowych smartfonach z BlackBerry 10 instalowane są standardowo aplikacje Facebook, Twitter, LinkedIn i Foursquare. Dodatkowo, w Polsce będziemy mogli korzystać z popularnych aplikacji lokalnych, takich jak Cooklet, Listonic, Audioteka, Naviexpert, Yanosik.pl, Sport.pl LIVE, Neon Blitz, Spy Words, Tatry Info czy Woblink.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)