BlaBlaBus. Nowa usługa twórców BlaBlaCar. Konkurencja dla FlixBus

BlaBlaBus. Nowa usługa twórców BlaBlaCar. Konkurencja dla FlixBus
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Polonus
Adam Bednarek

22.07.2019 10:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nazwa nie jest przypadkowa. Tak jak BlaBlaCar pomaga w znalezieniu przejazdów samochodem, tak BlaBlaBus wyszuka połączenia… autobusowe. FlixBus ma nowego konkurenta.

Jak informuje "Rzeczpospolita", start nowej usługi zaplanowany jest na przełom września i października.

BlaBlaBus. BlaBlaCar wchodzi z nową usługą

BlaBlaBus ma działać na tej samej zasadzie, co BlaBlaCar. Tyle że w tej usłudze autobusy zastąpią samochody. Dla przewoźników to szansa na to, aby zwiększyć liczbę pasażerów. Według wyliczeń niektórzy z nich mają tylko 60 proc. obłożenie w autobusach. Jest kogo "zgarnąć", bo BlaBlaCar cieszy się w Polsce sporą popularnością.

Dla pasażera ma to być wygodne narzędzie w poszukiwaniu połączeń. Zapewne w wielu przypadkach będzie można tak zaplanować podróż, aby część trasy przejechać samochodem - dzięki BlaBlaCar - a dalszą część już autobusem. Właśnie dzięki wyszukanym połączeniom przez BlaBlaBus.

- To wielki krok w rozwoju naszej platformy. Naszą ambicją jest udostępnienie szerokiej oferty transportowej łączącej wspólne przejazdy samochodami osobowymi i regularne połączenia autobusowe – powiedział dziennikowi Michał Pawelec, country manager BlaBlaCar w Polsce.

BlaBlaBus. FlixBlus będzie miał rywala

Pierwszym operatorem, który ma nawiązać współpracę z BlaBlaBus jest według "Rzeczpospolitej" PKS Polonus - państwowa sieć przewozów autobusowych. W Europie takie współdzielone przejazdy nie są niczym nowym. Funkcjonują już we Francji, Włoszech oraz krajach Beneluksu, a od niedawna również w Niemczech.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)