Bitmarket. Nie żyje Tobiasz Niemiro, współwłaściciel giełdy kryptowalut

Bitmarket. Nie żyje Tobiasz Niemiro, współwłaściciel giełdy kryptowalut

Bitmarket. Nie żyje Tobiasz Niemiro, współwłaściciel giełdy kryptowalut
Źródło zdjęć: © iStock.com | Allexxandar
Łukasz Michalik
25.07.2019 23:06

Na początku lipca polska giełda kryptowalut, Bitmarket, nagle zakończyła działalność. Dzisiaj okazało się, że jej współwłaściciel, Tobiasz Niemiro, nie żyje.

Olsztyński przedsiębiorca stał się szerzej znany po skandalu, jakim okazało się zamknięcie giełdy kryptowalut Bitmarket. Afera z początku lipca okazała się mieć tragiczny ciąg dalszy.

Tobiasz Niemiro, został w czwartek znaleziony martwy w pobliżu jeziora Żbik na osiedlu Redykajny w Olsztynie. Według informacji, podanych przez olsztyńską policję, Niemiro miał ranę głowy.

Bitmarket to platforma, służąca do obrotu takimi walutami, jak Bitcoiny, Litecoiny, Ethereum czy Ripple. Działająca od 2014 roku, polska giełda na początku lipca niespodziewanie zakończyła działalność. Wraz z nią zniknęły pieniądze klientów, którzy stracili możliwość handlu kryptowalutą i jej zamiany na złote.

Kwota, do której klienci giełdy utracili dostęp, była niebagatelna – około 113 mln zł, stanowiących odpowiednik ponad 2,3 tys. bitcoinów. Spółka IQ Partners, która próbowała przejąć BitMarket na krótko przed zamknięciem giełdy, złożyła wówczas w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)