Trwa ładowanie...
dvf31lt

Bitcoin lepszy niż złoto. Radzi sobie najlepiej i przebija wartość 9 tys. dolarów

Wartość większości walut znacznie spadła w okolicach 13 marca 2020 roku. Powód jest oczywisty i każdy się tego spodziewał. Najwięcej straciła wówczas kryptowaluta BTC, która teraz zanotowała ogromne wrosty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niektórzy eksperci uważają, że BTC staje się lepszą walutą do inwestowania niż złoto
Niektórzy eksperci uważają, że BTC staje się lepszą walutą do inwestowania niż złoto (Getty Images)
dvf31lt

Nagły wzrost ceny BTC sprawił, że kryptowaluta stała się najlepiej radzącą sobie walutą roku 2020. Wyprzedza złoto, srebro i ropę naftową. Jeszcze 13 marca jeden Bitcoin wymieniano na 4600 dolarów. To był moment krytycznego spadku. W ciągu zaledwie półtora miesiąca, jego wartość wzrosła o blisko 100 proc.

Dziś za jednego Bitcoina zapłacimy 9000 dolarów, lub 37 385,18 złotych. W tym samym okresie wartość złota wzrosła tylko o około 13 procent, podczas gdy cena srebra spadła o 14 procent, a ropy naftowej o ponad 70 procent. Ale aktualny nagły wzrost wartości BTC nie jest przypadkowy.

Zarówno Bitcoiny, jak i złoto odnotowały znaczny wzrost od około drugiej połowy marca. W tym okresie kraje na całym świecie zaczęły wprowadzać środki bezpieczeństwa w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się pandemii chotoby COVID-19.

Nadchodzi zjawisko zwane "halvingiem". Oznacza ono zmniejszenie nagrody za utrzymywanie sieci bitcoin dla górników. Dojdzie do niego niedługo, bo 12 maja. Na rynku będzie pojawiać się mniej BTC, co sprawi, że wartość kryptowaluty może wzrosnąć jeszcze o wiele więcej.

dvf31lt

Zobacz też: Ilu użytkowników ma Bitcoin? Sprawdził to znany analityk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvf31lt

Podziel się opinią

Share
dvf31lt
dvf31lt
Więcej tematów