Bitcoin lepszy niż złoto. Radzi sobie najlepiej i przebija wartość 9 tys. dolarów

Bitcoin lepszy niż złoto. Radzi sobie najlepiej i przebija wartość 9 tys. dolarów

Bitcoin lepszy niż złoto. Radzi sobie najlepiej i przebija wartość 9 tys. dolarów
Źródło zdjęć: © Getty Images
Arkadiusz Stando
01.05.2020 14:28

Wartość większości walut znacznie spadła w okolicach 13 marca 2020 roku. Powód jest oczywisty i każdy się tego spodziewał. Najwięcej straciła wówczas kryptowaluta BTC, która teraz zanotowała ogromne wrosty.

Nagły wzrost ceny BTC sprawił, że kryptowaluta stała się najlepiej radzącą sobie walutą roku 2020. Wyprzedza złoto, srebro i ropę naftową. Jeszcze 13 marca jeden Bitcoin wymieniano na 4600 dolarów. To był moment krytycznego spadku. W ciągu zaledwie półtora miesiąca, jego wartość wzrosła o blisko 100 proc.

Dziś za jednego Bitcoina zapłacimy 9000 dolarów, lub 37 385,18 złotych. W tym samym okresie wartość złota wzrosła tylko o około 13 procent, podczas gdy cena srebra spadła o 14 procent, a ropy naftowej o ponad 70 procent. Ale aktualny nagły wzrost wartości BTC nie jest przypadkowy.

Zarówno Bitcoiny, jak i złoto odnotowały znaczny wzrost od około drugiej połowy marca. W tym okresie kraje na całym świecie zaczęły wprowadzać środki bezpieczeństwa w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się pandemii chotoby COVID-19.

Nadchodzi zjawisko zwane "halvingiem". Oznacza ono zmniejszenie nagrody za utrzymywanie sieci bitcoin dla górników. Dojdzie do niego niedługo, bo 12 maja. Na rynku będzie pojawiać się mniej BTC, co sprawi, że wartość kryptowaluty może wzrosnąć jeszcze o wiele więcej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (227)