Bitcoin: kurs znowu pnie się w górę. Przebija rekordową wartość

Bitcoin: kurs znowu pnie się w górę. Przebija rekordową wartość
Źródło zdjęć: © Bitcoin
Arkadiusz Stando

09.09.2019 08:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kurs Bitcoina ciągle przechodzi wiele zmian. Aktualnie jesteśmy świadkami kolejnego wzrostu wartości tej kryptowaluty. W ciągu ostatniej doby, kurs Bictoina podskoczył o prawie 1000 dolarów.

Po ostatnich spadkach kursu Bitcoina, wartość kryptowaluty znów pnie się w górę. W ciągu zaledwie doby, cena jednego cyfrowego pieniążka podskoczyła z około 9900 dolarów do ponad 10800 dolarów. Słupki wykresów wskazują na stały wzrost wartości.

Nie tylko Bitcoin się odbija. Inne waluty, w tym Ethereum również skoczyły w górę. Wartość ETH to w tym momencie 181 dolarów, przy 4-procentowym wzroście w ciągu ostatniej doby. Inne kryptowaluty, takie jak Litecoin czy Bitcoin Cash również mają się całkiem dobrze.

Najpopularniejsza cyfrowa waluta świata, czyli Bitcoin (BTC), po raz kolejny przebiła barierę 10 000 dolarów amerykańskich za sztukę. Aktualnie, Bitcoin przekracza już 70 proc. udziału na rynku kryptowalut, co jest najwyższym wynikiem od marca 2017 roku. Szacuje się, że kapitalizacja tej kryptowaluty wynosi 19,4 miliardów dolarów.

"Bitcoin ponownie nie zdał testu bezpiecznej przystani. W piątek, gdy eskalacja napięć handlowych spowodowała pogrążenie się globalnych rynków akcji, inwestorzy szukali schronienia w bezpiecznych aktywach. Jen japoński, frank szwajcarski, a zwłaszcza złoto, przesunęły się wyżej [na wykresie]. Jednak Bitcoin spadł bardziej niż akcje!" - mówił amerykański ekonomista i krytyk kryptowalut, Peter Schiff.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)