Trwa ładowanie...
d1yi1se

Kurs bitcoina znowu wystrzelił. Niektórzy przewidują jednak spadki

Bitcoin już nazywany był trupem. Zapowiadany kres kryptowaluty wciąż nie nastąpił. Mało tego - kurs poszybował w górę. Na jak długo?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bitcoin - kurs dawno nie był tak wysoki
Bitcoin - kurs dawno nie był tak wysoki (Pixabay.com)
d1yi1se

"W ciągu ostatnich 24 godzin kurs BTC wzrósł aż o 18 proc." - informuje serwis bithub.pl. Pod koniec ubiegłego tygodnia przekroczył 10 tys. dolarów, a już wczoraj popularna kryptowaluta kosztowała ponad 13 tys. dolarów.

Bitcoin - kurs już dawno nie był tak wysoki

Po raz ostatni bitcoin był tyle wart pod koniec stycznia 2018 roku. Kurs kryptowaluty jest ponad 200 proc. wyższy niż na początku roku.

d1yi1se

Na tym wzrosty mają się nie skończyć. Według niektórych prognoz jeszcze w tym roku kurs Bitcoina ma wynosić 50 tys. dol., a później nawet 100 tys. dol. Oczywiście do takich przewidywań należy podchodzić ostrożnie.

Zobacz też: Kopią kryptowaluty na twoim komputerze i nawet o tym nie wiesz

Tym bardziej że analitycy różnią się w swoich opiniach. Na portalu strefainwestorow.pl, że obecne wzrosty to dowód na "odbicie zdechłego kota". Za zbliżającymi się możliwymi spadkami przemawia to, że zainteresowanie kryptowalutami jest dalekie od wcześniejszych rekordów, "wzrosty odbywają się na niskich obrotach" i że "akcje spółek związanych z branżą kryptowalut nie wykazują euforii" - uważa Paweł Biedrzycki ze strefainwestorow.pl.

d1yi1se

Warto przypomnieć, że na rynek kryptowalut chce wejść Facebook. Gigant zapowiedział swój cyfrowy pieniądz o nazwie Libra. Start waluty zapowiedziany został na 2020 rok.

d1yi1se

Podziel się opinią

Share
d1yi1se
d1yi1se
Więcej tematów