Trwa ładowanie...
d4eesc8

Bill Gates o koronawirusie: jesienią 2021 roku nie będzie pełnego powrotu do normalności

Bill Gates po raz kolejny zabrał głos w sprawie pandemii koronawirusa. Zdaniem miliardera, ludzie nie powinni liczyć na to, że jesienią 2021 roku nastąpi całkowity powrót do normalności. Twórca Microsoftu wypowiedział się także na temat szczepionki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bill Gates: jesienią 2021 roku nie wrócimy do pełnej normalności
Bill Gates: jesienią 2021 roku nie wrócimy do pełnej normalności (YouTube)
d4eesc8

Bill Gates znów wypowiedział się na temat pandemii koronawirusa. W najnowszym wywiadzie udzielonym Yahoo Finance miliarder przyznał, że pomimo wielu działań mających na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, prędko nie powrócimy do całkowitej normalności.

- Wolne tempo globalnej reakcji na pandemię oznacza, że jesienią 2021 roku świat nie wróci całkowicie do normy - powiedział Gates.

Filantrop przyznał, że za rok o tej porze sytuacja będzie wyglądała lepiej niż obecnie. Jego zdaniem, nie ma jednak wielkich szans na powrót do stanu sprzed pandemii.

d4eesc8

Zobacz też: Koronawirus. Ekspertka: o zMagrożeniu wiedzieliśmy od lat, ale i tak się nie przygotowaliśmy

Gates zaznacza, że warunkiem opanowania sytuacji jest opracowanie skutecznej szczepionki przeciwko COVID-19. Zapytany o to, czy preparat może nie powstać do jesieni 2021 roku, odparł, że prawdopodobieństwo jest bardzo małe.

Gates krytykuje działania władz USA

Miliarder odniósł się również do opinii ekspertów, na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej w USA. Ich zdaniem, kraj doświadcza właśnie trzeciej fali koronawirusa. - Niestety, jesienią liczba zachorowań i zgonów znów wzrośnie. Powodem takiego stanu rzeczy jest częściowo nasza słaba reakcja - powiedział Gates.

d4eesc8

Twórca Microsoftu skrytykował także działania administracji Donalda Trumpa, która podjęła decyzję o wycofaniu się ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do lipca 2021 r. Gates nazwał ten ruch "niebezpiecznym".

Przypomnijmy, że w Stanach Zjednoczonych potwierdzono jak dotąd ponad 8,5 mln zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W wyniku przegranej walki z infekcją, w USA zmarło ponad 225 tysięcy osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4eesc8

Podziel się opinią

Share
d4eesc8
d4eesc8
Więcej tematów