Trwa ładowanie...
ycipk-3xizew
Informacja prasowa
Militaria

Bezzałogowe niszczyciele czołgów. Przyszłość pola walki dla angielskiej armii

Armie świata coraz chętnie rozglądają się za bezzałogowymi pojazdami, które będą mogły zastąpić żołnierzy na polu bitwy. Jedną z takich propozycji jest estoński bezzałogowy pojazd THeMIS, który został wyposażony w rakiety Brimstone.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezzałogowy pojazd wielozadaniowy THeMIS z wyrzutnią rakiet Brimstone
Bezzałogowy pojazd wielozadaniowy THeMIS z wyrzutnią rakiet Brimstone (MBDA)
ycipk-3xizew

Na wystawie zbrojeniowej DSEI 2019 w Lodynie europejskie konsorcjum zbrojeniowe MBDA pokazało, jak uzbroić precyzyjnymi pociskami rakietowymi Brimstone bezzałogowe pojazdy lądowe THeMIS produkowane przez estońską firmę Milrem Robotics.

Uzbrojony w wyrzutnię z 6 pociskami Brimstone pojazd bezzałogowy stanowi odpowiedź na potrzeby brytyjskich Wojsk Lądowych określonych hasłami „Walka prototypów” (Prototype Warfare) i „Walcz inaczej”, wśród których pojawiło się ponowne zainteresowanie zdolnościami do zwalczania licznych formacji pancernych w konfliktach o wysokiej intensywności.

Czytaj też: MSPO 2019. Atrapa F-35 Na Targach Wojskowych W Kielcach

ycipk-3xizew

Zaspokojenie potrzeb związanych z takimi zdolnościami wymaga wdrożenia systemów artyleryjskich o dużym zasięgu rażenia, działających niezależnie od pogody, zdolnych do pokonania wszystkich znanych układów samoobrony pojazdów pancernych, strzelania salwą i zwalczania obiektów znajdujących się w ruchu.

THeMIS to wszechstronny i solidny pojazd bezzałogowy, charakteryzujący się niskim poziomem wytwarzanych hałasu i ciepła, potrafiący pokonywać trudny teren i pozwalający operatorowi zachować bezpieczną odległość. Otrzymując dane, przesyłane przez zdalnego operatora za pośrednictwem standardowych bezpiecznych wojskowych łączy wymiany informacji, system taki będzie w stanie atakować cele znajdujące się w zasięgu wzroku i za przeszkodami, korzystając z dwóch trybów naprowadzania – radarowego i laserowego.

Czytaj też: MSPO 2019. Prototyp Nowego Pływającego Wozu Piechoty "Borsuk" Zaprezentowany Po Raz Pierwszy

Brimstone to lekki (50 kg) pocisk, naprowadzający się na cel w dwóch trybach: przez głowicę radarową lub głowicę z półaktywnym laserem. Służy do zwalczania szerokiej gamy celów, także znajdujących się w ruchu, w tym pojazdów i okrętów.

ycipk-3xizew

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3xizew

ycipk-3xizew
ycipk-3xizew