Bezpieczna przeglądarka internetowa na iOS

Bezpieczna przeglądarka internetowa na iOS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

24.10.2013 12:27, aktual.: 24.10.2013 13:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kaspersky opublikował bezpłatną aplikację umożliwiającą bezpieczne przeglądanie zasobów internetu na urządzeniach mobilnych firmy Apple - iPhone oraz iPad.

Jak wszyscy użytkownicy internetu, posiadacze iPhone’ów oraz iPadów mogą stać się ofiarami cyberataków przeprowadzanych z użyciem sztuczek socjotechnicznych. Najbardziej rozpowszechnioną formą takich działań jest phishing, w ramach którego cyberprzestępcy nakłaniają użytkowników do podawania informacji poufnych na sfałszowanych stronach WWW lub w wiadomościach e-mail. Oszuści są kreatywni i nie szczędzą wysiłków, by podrobione strony wyglądały jak ich autentyczne odpowiedniki. Ataki te są niezwykle skuteczne i wielu użytkowników bez zastanowienia udostępnia loginy/hasła do portali społecznościowych i kont e-mail, informacje finansowe, identyfikatory Apple ID i wiele innych wrażliwych danych. Zagrożenia te są szczególnie niebezpieczne dla osób, które wykorzystują urządzenia mobilne do przeprowadzania transakcji finansowych online.

Głównym zadaniem aplikacji Kaspersky Safe Browser dla systemu iOS jest blokowanie dostępu do stron phishingowych i innych niebezpiecznych zasobów online. Program może także filtrować zawartość stron zgodnie ze zdefiniowanymi kryteriami. Dzięki temu możliwe jest, na przykład, automatyczne blokowanie stron pornograficznych, materiałów zawierających przemoc i innych nieodpowiednich treści na iPhone’ach i iPadach używanych przez dzieci. Łącznie dostępnych jest 1. kategorii filtrowania zdefiniowanych przez ekspertów z Kaspersky Lab.

Kaspersky Safe Browser dla systemu iOS zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym przed znanymi i powstającymi zagrożeniami dzięki wykorzystaniu chmury Kaspersky Security Network, która na bieżąco przetwarza informacje o szkodliwej aktywności na całym świecie. Aplikacja jest kompatybilna z systemem iOS począwszy od wersji 5.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)