Ballmer zdumiewa

Ballmer zdumiewa06.11.2007 10:00
Ballmer zdumiewa
Źródło zdjęć: © Microsoft

Microsoft kupił niedawno 1,5% udziałów w serwisie Facebook. Koncern wydał około 240 milionów dolarów. Specjalistów zdumiała ta cena, gdyż oznaczałoby to, że popularny serwis jest warty 15 miliardów dolarów. To olbrzymia, nieprawdopodobna więc cena. Steve Ballmer, szef Microsoftu, skomentował właśnie tę decyzję.

W ostatniej rozmowie z reporterami Reutera Steve Ballmer, prezes Microsoftu, stwierdził: _ "Nie popełniliśmy błędu. Wartość Facebooka jeszcze nie została określona. Oczywiście, teraz jest to bardzo, bardzo popularny serwis. Dla firmy takiej, jak nasza, obecność w tym segmencie rynku jest niezwykle ważna" _.

Wiadomo, że Microsoft chce zaistnieć na rynku serwisów społecznych. Stąd też wysoka cena za Facebooka. _ "Czy za kilka lat Facebook będzie wart 5, 15 czy 50 miliardów dolarów, to już zależy od jego właścicieli i tego, co będą robili" _ - dodał.

Słowa Ballmera mogą zdumiewać. Można bowiem z nich wnioskować, że Microsoft chce być bardziej obserwatorem tego rynku, niż jego aktywnym uczestnikiem. Być może koncern czeka na rozwój sytuacji, a kupno udziałów w Facebooku pozwoli mu w dowolnym momencie wejść do gry.

O transakcji Microsoftu pisaliśmy w tekście "Microsoft ma 1,6% Facebooka za 240 mln USD" - http://www.pcworld.pl/news/128556.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)