Ballmer nie jest fanem Androida i iOS

Ballmer nie jest fanem Androida i iOS

Ballmer nie jest fanem Androida i iOS
Źródło zdjęć: © Microsoft Sweden / flickr.com / CC
16.11.2012 12:05

Nic tak nie poprawia samopoczucia jak publiczne wbicie szpilki swemu najgroźniejszemu rywalowi. Lub rywalom. W krótkiej rozmowie z założycielem serwisu LinkedIn, Reidem Hoffmanem, CEO Microsoftu – Steve Ballmer, podzielił się swoją (chyba szczerą) opinią na temat Androida i Apple.

No i co tu dużo mówić –. nie jest to opinia szczególnie dobra. Według Ballmera, Android to system dziki, pozbawiony jakiejkolwiek kontroli i podatny na działanie złośliwego oprogramowania. Nie za mocno? Nieco lepiej szef Microsoftu ocenia ogół ekosystemu Apple, który postrzega jako bardzo drogi, ale przy tym trzymający się kupy i poddany dość mocnej kontroli. Cokolwiek to znaczy. Przy okazji Ballmer nie omieszkał też wspomnieć o tym, że w przeciwieństwie do Apple i Google, Microsoft stale i ściśle współpracuje z wszelkiej maści deweloperami. O’rly?

Nie trzeba chyba nawet dodawać, że w trakcie rozmowy padło też pytanie o produkty samego giganta z Redmond. Zdaniem CEO MS, tablet Surface i system Windows Phone 8 (o które zapytał Hoffman) to –. wbrew komentarzom części ekspertów – bardzo udane projekty. Kto ma rację? Cóż, przekonamy się za jakiś czas.

A jakie jest wasze zdanie? Zgadzacie się ze Steve'em?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)