Ballmer: Microsoft nie pracuje nad telefonami komórkowymi

Ballmer: Microsoft nie pracuje nad telefonami komórkowymi

Ballmer: Microsoft nie pracuje nad telefonami komórkowymi
Źródło zdjęć: © Microsoft
29.09.2009 14:37, aktualizacja: 29.09.2009 15:35

Szef Microsoftu Steve Ballmer zdementował pogłoski, jakoby jego firma pracowała nad smartfonem pod własną marką. "Nasza firma koncentruje się na oprogramowaniu dla takich urządzeń, aby w ten sposób rozpowszechnić system na szeroką skalę" – powiedział Ballmer w wywiadzie dla amerykańskiego bloga technologicznego TechCrunch. W branży IT już od kilku miesięcy krążą spekulacje, według których Microsoft pod nazwą kodową Project Pink przygotowuje smartfon.

Obraz

„Smartfony nie są niszą”. – podkreślał Ballmer. „Jest raczej mało prawdopodobne, aby jeden producent zdołał zdominować ten rynek” – oświadczył Ballmer w nawiązaniu do firm takich jak Apple i Research in Motion, które samodzielnie opracowują smartfony iPhone i BlackBerry zajmując się wszystkim: od sprzętu po oprogramowanie. „Nawet jeśli te przedsiębiorstwa odniosą sukces, dla Microsoftu najwłaściwszą drogą jest sprzedawanie oprogramowania dla smartfonów w znacznych ilościach” – podkreślił szef koncernu z Redmond.

Smartfony – urządzenia stanowiące kombinację telefonu komórkowego i kieszonkowego komputera – ożywiają słabnący w tym roku rynek telefonów komórkowych. W 2009 roku segment smartfonów z wyższej półki ma wzrosnąć o około 25 procent sięgając 175 milionów sztuk – prognozują analitycy Gartnera.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)