Automatyczne urządzenia sprzątające. Polecane modele nawet 650 zł taniej

Automatyczne urządzenia sprzątające. Polecane modele nawet 650 zł taniej
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

29.05.2018 12:42, aktual.: 29.05.2018 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Automatyczne urządzenia sprzątające powoli wchodzą w zasięg budżetów polskich rodzin i pozwalają zaoszczędzić sporo wysiłku i czasu, który regularnie wkładamy w ręczne sprzątanie. Te nowoczesne urządzenia pracują coraz wydajniej i są coraz cichsze, a do tego dbają o dom, kiedy my jesteśmy w pracy.

Polecane modele w promocji – nasz hit

Odkurzacze automatyczne z funkcją mopowania cieszą się coraz większą popularnością. Głównie dzięki atrakcyjnej cenie, bo do niedawna, aby móc usiąść na kanapie z kawą i cieszyć się idealnie czystą podłogą, musieliśmy liczyć się z inwestycją rzędu 5 tys. zł. Teraz atrakcyjne modele Samsunga kupimy nawet poniżej 1,5 tys. zł, a model pracujący przez 1,5 godz. non stop dostaniemy taniej o 650 zł.

Obraz
© Shutterstock.com

Ty siedzisz – on sprząta

Automatyczne urządzenia sprzątające poruszają się za pomocą pilota, stacji nawigująco-ładującej lub wbudowanej kamery. Pracę robota na powierzchni podłogi kontroluje coraz sprawniejsze oprogramowanie i inteligentne algorytmy mycia.

Obraz
© Materiały prasowe

Samodzielne mopy i dkurzacze

W nowoczesnych odkurzaczach i mopach automatycznych cieszy dość długi czas pracy, który w wielu modelach wynosi już około 90 minut oraz samodzielny powrót do stacji ładującej. Jeśli urządzenie nie ma tej opcji, musimy się nastawić na około 160 minut oczekiwania na naładowanie baterii. Obecnie to modele inteligentnie rozpoznające przeszkody oraz bardziej zabrudzone miejsca.

Obraz
© Shutterstock.com

Pomocny gadżet do każdego gospodarstwa domowego

Najtańszą kategorią wśród urządzeń automatycznych są odkurzacze bez opcji mopowania na mokro. Za pomocą wewnętrznych i zewnętrznych szczotek, te sprytne urządzenia potrafią się już przemieszczać nawet po grubszych dywanach, a dzięki zewnętrznym szczotkom docierają do każdego zakamarka.

Kluczowa kwestia to też przestrzeń, jaką urządzenie ma posprzątać. Tańsze roboty, z małym pojemnikiem na kurz w trakcie sprzątania dużej powierzchni będą się wyłączać. Ważne jest to, w jakim stopniu odkurzacz radzi sobie ze sprzątaniem kątów i zakamarków pomieszczeń. Warto dopytać o to sprzedawcę, bo im więcej przeszkód napotka na swojej drodze automatyczny odkurzacz, tym mniej skuteczne mogą okazać się efekty jego pracy.

Obraz
© Materiały prasowe
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)