Asus wprowadza karty graficzne z podwójnym systemem chłodzącym DirectCU II

Asus wprowadza karty graficzne z podwójnym systemem chłodzącym DirectCU II
Źródło zdjęć: © Asus

26.01.2011 11:21

Firma Asus rozpoczyna sprzedaż ulepszonych kart graficznych z systemem chłodzenia DirectCU II, wyposażonych zarówno w procesory graficzne AMD jak i Nvidia. Modele z procesorem AMD to HD 6970 i HD 6950, natomiast ze strony Nvidia w chłodzenie DirectCU II wyposażone będą karty z chipsetami GTX 580, GTX 570 i GTX 560 Ti.

W poprzedniej generacji technologii, Asus DirectCU, wykonane z miedzi przewody cieplne bezpośrednio stykały się z procesorem graficznym i zapewniały 20-procentowy wzrost wydajności chłodzenia. W technologii DirectCU II zastosowano dodatkowy radiator z dwoma wentylatorami 100mm, który zwiększa przepływ powietrza w przypadku kart HD 6970. HD 6950, GTX 580, i GTX 570 DirectCU II. Firma opracowała też kartę graficzną GTX 560 Ti DirectCU II TOP wyposażoną w dwa wentylatory 80mm, zapewniające dużą wydajność, dzięki dwukrotnie większemu przepływowi powietrza.

Karty graficzne DirectCU II wyposażono w technologię Asus Super Alloy Power - wykonane ze specjalnego stopu elementy zasilające, takie jak dławiki, kondensatory i tranzystory, zapewniające o 15. większą wydajność, o 35°C chłodniejszą pracę oraz 2,5 raza dłuższą żywotność. Dodatkowo, narzędzie do podkręcania Voltage Tweak pozwala graczom lepiej wykorzystać potencjał tych kart.

GTX 560 Ti DirectCU II wykorzystuje procesor graficzny, przetaktowany fabrycznie do 900MHz - o 80MHz więcej niż konstrukcje referencyjne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)