Astronauci NASA podczas misji SpaceX Crew-1 będą głosować z kosmosu

Astronauci NASA podczas misji SpaceX Crew-1 będą głosować z kosmosu

ISS
ISS
Źródło zdjęć: © pixabay.com
Karolina Modzelewska
30.09.2020 10:00

Amerykańscy astronauci, którzy w ramach historycznej misji SpaceX dla NASA polecą na Międzynarodową Stację Kosmiczną, wezmą udział w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Start misji zaplanowano na 31 października. Tego dnia Michael Hopkins, Victor Glover i Shannon Walker wyruszą na stację kosmiczną wraz z japońskim astronautą SoichiNoguchi w ramach misji SpaceX Crew-1. Jest to pierwszy operacyjny lot statku kosmicznego Crew Dragon dla NASA. Oprócz przeprowadzania licznych eksperymentów amerykańscy astronauci wezmą udział w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA.

NASA: Głosowanie na prezydenta z kosmosu

- Wszyscy planujemy głosować z kosmosu - powiedział astronauta NASA Shannon Walker podczas konferencji prasowej, która odbyła się 29 września.

Jak będzie wyglądało głosowanie z kosmosu? Walker przekonuje, że nie będzie to nic trudnego. Wystarczy zaznaczyć swój wybór na otrzymanym pliku elektronicznym i odesłać go z powrotem e-mailem do osoby, która odpowiada za wybory w danym hrabstwie (miejscu głosowania).

To nie pierwszy raz, kiedy astronauci będą głosowali z kosmosu, ponieważ dość często zdarza się, że astronauci przebywają na stacji kosmicznej podczas wyborów. W listopadzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie obchodzić 20-lecie realizacji misji załogowych. W tym czasie NASA zdobyła niezbędne doświadczenie i wiedzę na temat załatwiania tego typu formalności.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)