Trwa ładowanie...
dh9xajm

Armia USA prezentuje UH-60V Black Hawk. Ulepszone śmigłowce rozpoczynają służbę

Armia USA poinformowała o wprowadzeniu do służby nowych śmigłowców UH-60V Black Hawk Victor. Maszyny są zmodernizowaną wersją dotychczas używanych UH-60L. Zostały wyposażone m.in. w pełni cyfrowy kokpit.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Armia USA modernizuje śmigłowce
Armia USA modernizuje śmigłowce (YouTube)
dh9xajm

Sikorsky UH-60 Black Hawk to średni wielozadaniowy amerykański śmigłowiec transportowy i wsparcia piechoty. Pierwszy lot maszyny miał miejsce 17 października 1978 roku, a niecały rok później, śmigłowce weszły do służby w 101. Dywizji Powietrznodesantowej.

Legendarne maszyny mają już swoje lata, jednak wciąż odgrywają ważną rolę w armii Stanów Zjednoczonych. Wszystko za sprawą licznych ulepszeń i modernizacji. Najnowsza wersja śmigłowca trafiła właśnie do służby.

Sikorsky UH-60V Black Hawk w odmianie noszącej nazwę Victor, to unowocześniona wersja dotychczas używanego modelu L. Celem modernizacji było zbliżenie możliwości śmigłowca do tego, co oferuje obecnie wersja M.

dh9xajm

Zobacz też: US Navy odtajnia nagrania UFO i potwierdza ich autentyczność

Czytaj także: Korea Północna ma dwa nowe pociski balistyczne. To największe, jakie dotąd widzieliśmy

Ulepszenie śmigłowców objęło m.in. wymianę analogowego kokpitu na w pełni cyfrowy, stworzony przez amerykański koncern Northrop Grumman.

dh9xajm

Kokpit będzie mógł w przyszłości podlegać kolejnym modernizacjom. Zdaniem ekspertów, w znaczący sposób poprawi on bezpieczeństwo pilotów oraz współdziałanie z innymi maszynami znajdującymi się na polu bitwy.

- Ukończenie modernizacji śmigłowców jest pierwszym krokiem armii USA w kierunku realizowania planu Future Vertical Lift. Nie możemy być bardziej dumni - mówi pułkownik Joseph H. Parker.

Zobacz także: Boeing będzie budował działa laserowe z General Atomics

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh9xajm

Podziel się opinią

Share
dh9xajm
dh9xajm
Więcej tematów