Apple wydało Mac OS X 10.5.4

Apple wydało Mac OS X 10.5.4

Apple wydało Mac OS X 10.5.4
Źródło zdjęć: © Apple
01.07.2008 14:30, aktualizacja: 01.07.2008 16:27

Najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego z logiem jabłka wnosi usprawnienia w funkcjonowaniu takich komponentów Leoparda jak iCal, AirPort, przeglądarka Safari, funkcja Spaces oraz Expose.

W AirPort usunięto problemy z działaniem w sieciach bezprzewodowych w paśmie 5 GHz, w Safari poprawiono wydajność aplikacji w czasie ładowania bezpiecznych stron internetowych, wprowadzono drobne modyfikacje interfejsu iCal. Usunięto też błąd polegający na tym, że użytkownik traci dokumenty pakietu Adobe Creative Suite 3 przy próbie ich zapisu na dysku sieciowym.

Aktualizacja nie uwzględniła jednak być może najważniejszej kwestii, jaką jest luka w Apple Remote Desktop wykryta kilka tygodni temu ( narzędzie ARDAgent uruchamia Applescript z uprawnieniami systemowymi, co stwarza ryzyko zainfekowania komputera rootkitem - http://www.digit.pl/news/156784.html lub trojanem - http://www.digit.pl/news/156803.html ). Fakt ten można tłumaczyć tym, że prace nad niniejszą aktualizacją trwały już od jakiegoś czasu ( rozpoczęto je przed wykryciem dziury ), wobec czego uwzględnienie stosownej łatki w tym wydaniu prawdopodobnie opóźniłoby premierę aktualizacji. Nie wiadomo, jak z problemem zamierza poradzić sobie Apple, jednak wiele wskazuje na to, że firma przygotuje po prostu samodzielny patch, łatający wspomnianią lukę.

Aktualizacja "waży" 88 MB ( pakiet zbiorczy ma pojemność 561 MB ).

Poprzednia aktualizacja Mac OS X 10.5 ukazała się w maju br.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)