Apple: Wkrótce nowa wersja przedpremierowa Mac OS X 10.6

Apple: Wkrótce nowa wersja przedpremierowa Mac OS X 10.6

Apple: Wkrótce nowa wersja przedpremierowa Mac OS X 10.6
Źródło zdjęć: © Apple
02.10.2008 12:30, aktualizacja: 02.10.2008 13:43

Firma Apple po cichu przygotowuje się do udostępnienia deweloperom nowej wersji testowej Snow Leoparda. Ostatni build systemu Mac OS X 10.6 zaprezentowany został w czerwcu, na konferencji WWDC.

Źródła bliskie firmie z Cupertino twierdzą, iż nowa wersja będzie skierowana jedynie do wąskiego grona partnerów. W Mac OS X 10.6 Apple postanowiło skupić się głównie na poprawie wydajności i stabilności nowego systemu operacyjnego oraz nowych funkcjach związanych z obsługą procesorów i kart graficznych, które mogą zostać potencjalnie wykorzystane w przyszłości. W Snow Leopard znajdzie się nowa technologia, zwana Grand Central, która umożliwi deweloperom proste tworzenie aplikacji wielowątkowych dla 2, 4, 8 i większej ilości rdzeni. Z kolei funkcja OpenCL (Open Computing Language) pozwoli projektować oprogramowanie mogące wykorzystywać do obliczeń układ graficzny. Zwiększony zostanie także rozmiar obsługiwanej pamięci systemowej, do teoretycznego rozmiaru 16 TB.

W Mac OS X znajdzie się nowa wersja przeglądarki Safari, oznaczona numerem 4 oraz ulepszony odtwarzacz plików multimedialnych - QuickTime, zoptymalizowany pod katem nowych formatów audio i wideo. Zostanie prawdopodobnie także dodane natywne wsparcie dla Blu-ray. Nie należy także zapominać o optymalizacji systemu pod kątem obsługi 64-bitów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)