Apple TV w Polsce bez Siri

Apple TV w Polsce bez Siri
Źródło zdjęć: © bfishadow / CC

11.09.2015 09:25, aktual.: 11.09.2015 10:30

Apple TV, podobnie jak Xbox One z Kinectem, będzie rozumiał mowę naturalną dzięki integracji z Siri. Problem tylko w tym, że wirtualna asystentka Apple wciąż nie jest dostępna w języku polskim (podobnie zresztą jak głosowa obsługa Xboksa). Co to oznacza dla nabywców Apple TV z naszego kraju?

Apple TV będzie oferowało współpracę z Siri tylko na wybranych rynkach. Są to Australia, Kanada, Francja, Niemcy, Japonia, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Wersje dla innych krajów otrzymają innego pilota zdalnego sterowania, który zamiast Siri będzie uruchamiał zwykłą wyszukiwarkę tekstową.

Lepsze to niż nic…

Tymczasem wciąż nie wiadomo, kiedy można się spodziewać polskiej wersji językowej Siri (jeżeli w ogóle). Na początku tego roku pojawiły się plotki, według których Apple miał wprowadzić obsługę swojej wirtualnej asystentki w kolejnych językach, ale dotychczas nie znalazły one potwierdzenia w rzeczywistości.

Jako że było to jeszcze za czasów iOS-a 8, można przypuszczać, że tamtejsze doniesienia okazały się po prostu nieprawdziwe.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: European Rover Challenge 2015 - relacja

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)