Apple poszukuje pracowników znających polski. Wiele wskazuje, że Siri przemówi w naszym języku

Apple i Siri
Apple i Siri
Źródło zdjęć: © Getty Images | Oli Scarff
Karolina Modzelewska

02.10.2020 22:08

Apple szuka nowych pracowników. Wśród wymagań stawianych kandydatom jest znajomość języka polskiego. Pojawiają się nieoficjalne doniesienia, że firma pracuje nad wersją asystenta głosowego w naszym języku.

Na portalu Thinkapple pojawiła się informacja o rekrutacji nowych pracowników w firmie Apple. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że firma wymaga od kandydatów znajomości języka polskiego.

Apple szuka pracowników znających polski

Przyszły pracownik musi bardzo dobrze znać gramatykę, a także posiadać wiedzę o różnicach w istniejących dialektów. W ofercie Apple zaznaczyło również, że osoba ubiegająca się o pracę powinna korzystać "swojego języka i kompetencji kulturowych". Apple oferuje pracę w Irlandii, w mieście Cork. Dlatego osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia muszą liczyć się z tym, że konieczna może być przeprowadzka.

Wszystko wskazuje na to, że Apple najprawdopodobniej pracuje nad polską wersją asystenta głosowego Siri. Pokrywa się to z wcześniejszymi nieoficjalnymi doniesieniami. Dodatkowo już w styczniu firma poszukiwała pracowników w Warszawie. W tym wypadku oferta dotyczyła stanowiska inżyniera ds. platform danych przy pracy nad Siri.

Warto zaznaczyć, że Apple zamieściło również ogłoszenia dla osób znających język czeski, słowacki, rumuński oraz ukraiński. Można więc przypuszczać, że już niedługo Siri zacznie "mówić" w co najmniej kilku nowych językach.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)