Apple już nie jest cool! Przynajmniej według nastolatków

Apple już nie jest cool! Przynajmniej według nastolatków14.01.2013 13:30
Apple już nie jest cool! Przynajmniej według nastolatków
Źródło zdjęć: © chip.pl

Nastolatkowie coraz częściej uważają, że produkty Apple wcale nie są fajne, głównie dlatego, że ich rodzice twierdzą inaczej.

Wiadomo - to, co rodzice uważają za trendy, ich dzieci będą uważać za passe. Ten stan rzeczy może nieoczekiwanie zaprowadzić firmę Apple na manowce, bowiem kolejne pokolenie może zupełnie odwrócić się od jej produktów. W końcu, które dziecko chce mieć taki sam telefon, jak jego mama czy tata? I tak marketing szeptany Apple'a wśród dorosłych wciąż działa wyśmienicie, jednak u nastolatków to już zupełnie inna historia.

Jak wynika z badań agencji marketingowej Smarty Pants, 2. procent przebadanych nastolatków pragnie kupić najnowszy smartfon Samsunga, chociaż jeszcze rok temu prawie żaden nie deklarował takiego wyboru. iPhone'a wciąż chce zdecydowana większość respondentów (67 proc.), ale ich liczba sukcesywnie spada.

Coraz częściej nastolatkowie wybraliby także inny tablet, niż iPad. Prym wśród konkurencji Apple'a wiedzie Microsoft Surface, co jest dość zaskakującym wynikiem. Problem Microsoftu jest taki, że "pożądanie" wśród młodzieży wcale nie przekłada się na wyniki sprzedaży. Zapewne dlatego, że ostateczny głos na zakupach mają w końcu rodzice...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Biały Dom odmawia budowy Gwiazdy Śmierci"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)