Apple goni Google'a

Apple goni Google'a

Apple goni Google'a
Źródło zdjęć: © WP.PL
07.10.2013 15:30, aktualizacja: 07.10.2013 16:10

Na amerykańskim rynku niewiele się zmienia - Apple wciąż jest największym producentem smartfonów, a jego system wciąż goni królującego tam (i nie tylko tam) Androida.

Firma analityczna comScore ujawniła swoje najnowsze statystyki dotyczące rynku smartfonów i mobilnych systemów operacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Liczby i procenty badano w ostatnim kwartale, który zakończył się w sierpniu 201. roku.

Wynika z nich, że z łącznie 14. milionów użytkowników smartfonów w USA, aż 40,7 procent posiada iPhone'y, zaś 24,3 procent to posiadacze telefonów Samsunga. Obie te firmy zanotowały wzrost o ok. 1,5 procent w stosunku do poprzedniego kwartału. Kolejne miejsca zajmują HTC (7,4 proc., spadek z 8,7 proc.), Motorola (6,9 proc., spadek o 0,9 punktu procentowego) oraz LG (6,7 proc., bez zmian).

Nieco ciekawej sytuacja rozwija się w sferze mobilnych systemów, chociaż tu odnotować możemy jedynie kosmetyczne zmiany. Prowadzi wciąż Android, który zainstalowany jest na 51,6 procent smartfonów. System Google'a poniósł jednak straty w stosunku do poprzedniego kwartału, w którym kontrolował 52,4 proc. urządzeń. Tymczasem o 1,5 punktu procentowego podniosło swój udział Apple - z 39,2 proc. do 40,7 proc.

Trzecie jest BlackBerry - platformę kanadyjskiego producenta ma w swoich "Jeżynkach" 4 procent Amerykanów (spadek z 4,8 proc.). Zyskuje, choć nieznacznie, Microsoft - Windows Phone'a zainstalowane ma 3,2 proc. użytkowników (poprzednio 3 proc.). Stawkę zamyka uśmiercony jakiś czas temu Symbian - smartfony z tym OS-em wciąż mają 0,3 proc. rynku.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Chrome OS wbudowany w... Windows 8"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)