Apple będzie pozwany przez amerykańskie szkoły

Apple będzie pozwany przez amerykańskie szkoły

Apple będzie pozwany przez amerykańskie szkoły
Źródło zdjęć: © chip.pl
22.04.2015 19:27, aktualizacja: 23.04.2015 10:40

W 2013 roku Apple wygrało przetarg na dostarczenie 640 tys. iPadów do szkół podlegających pod Los Angeles Unified School District. Wkrótce po wyposażeniu pierwszych szkół zaczęły pojawiać się coraz większe problemy.

Tablety miały służyć uczniom wyłącznie do celów edukacyjnych. LAUSD zdecydowało się nawet wyposażyć je w oprogramowanie firmy Person, które miało pomagać w nauce języka angielskiego i matematyki, które zwiększyło koszty zakupu pojedynczego iPada o 200 dolarów. Urządzenia miały posiadać ograniczenia uniemożliwiające uczniom w korzystaniu z np. Facebooka podczas zajęć. Szybko okazało się jednak, że dzieci są w stanie je obejść. Dodatkowo opisane programy edukacyjne okazały się niekompletne i mało wartościowe - brakowało np. interaktywnych elementów, które miały się w nich znaleźć.

Jakby na domiar złego LAUSD źle obliczyło budżet całej akcji, a gdy stwierdzono, że iPady nie spełniły swojego zadania i program został zawieszony, tematem zainteresowało się FBI, które miało sprawdzić, czy nie doszło do korupcji. LAUSD poinformował zarówno Apple jak i firmę Person o swoim niezadowoleniu ze współpracy, ale nie zamierza na tym skończyć. Dystrykt zamierza pozwać obie firmy o przyczynienie się do niepowodzenia całego programu i będzie starał się odzyskać poniesione koszty. A mowa tu o niemałej sumce, bo projekt kosztował 1,3 miliarda dolarów. Na razie Apple nie ustosunkował się do tej informacji. Nie znając bliższych szczegółów kontraktów trudno stwierdzić, na ile firma faktycznie zawiodła, a na ile LAUSD szuka po prostu kozła ofiarnego.

Miejmy nadzieję, że program e-Tornister, któremu patronuje sieć Plus, nie będzie szedł w ślady jego amerykańskiego odpowiednika.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: HBO zmienia podejście do piratów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)