Antonov 225 w Warszawie. Lądowanie na Lotnisku Chopina możesz obejrzeć online [Wideo]

Antonov 225 w Warszawie. Lądowanie na Lotnisku Chopina możesz obejrzeć online [Wideo]

Antonov 225 w Warszawie. Lądowanie na Lotnisku Chopina możesz obejrzeć online [Wideo]
Źródło zdjęć: © East News
14.04.2020 09:43

Zgodnie z planem na Lotnisku Chopina w Warszawie o 9:30 rozpoczęła się transmisja z lądowania Antonova An-225. Największy samolot na świecie dostarczy sprzęt medyczny, który pomoże służbom w walce z epidemią COVID-19. Zobaczcie wideo z tego wydarzenia.

Antonov 225 został zaprojektowany w rosyjskim biurze konstrukcyjnym Antonowa i jest jedyną tego typu maszyną, którą udało się ukończyć. Gigantyczny samolot ma ładowność 250 ton i teraz ląduje w Warszawie ze sprzętem medycznym i akcesoriami, które mają pomóc w walce z koronawirusem SARS-CoV-2.

Władze Lotniska Chopina prosiły, aby nikt nie wychodził z domu, by obejrzeć lądowanie w Warszawie na żywo. W związku z tym udostępniły transmisję która pozwoli śledzić całe wydarzenie online. Wideo zostało udostępnione w mediach społecznościowych ale nie potrzeba mieć aktywnego konta, by móc je oglądać.

Koronawirus w Polsce

Jak wynika z danych na mapę koronawirusa w Polsce, liczba zakażeń wyniosła już 6934. COVID-19 doprowadził do 245 zgonów w naszym kraju, a 487 osobom udało się zwalczyć koronawirusa. Sprzęt dostarczony przez samolot Antonov 225 będzie więc nieocenionym wsparciem dla lekarzy i ratowników.

Starania by powstrzymać epidemię COVID-19 w naszym kraju podejmuje również coraz więcej laboratoriów. W pomoc dla lekarzy włączają się zarówno uniwersytety jak i osoby prywatne. Przypominamy również, że od czwartku 16 kwietnia wchodzą nowe zasady dotyczące bezpieczeństwa w trakcie epidemii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)