Androidowe Nokie X dostępne w Polsce

Androidowe Nokie X dostępne w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

28.03.2014 12:30, aktual.: 28.03.2014 13:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś odbyła się polska premiera nowych smartfonów Nokia X oraz Nokia XL, działających z aplikacjami Android, usługami Microsoft (m.in. Skype, OneDrive, Outlook.com) oraz zapewniających dostęp do funkcji, z których znana jest Nokia. Należy jednak pamiętać, iż telefony nie działają pod kontrolą systemu Android, a pod kontrolą systemu Nokia X Software Platform. Nie mają także dostępu do sklepu Google Play.

Rodzina Nokia X daje dostęp do szerokiej palety aplikacji od najważniejszych globalnych i lokalnych wydawców, które można pobrać ze sklepu Nokia Store i wielu partnerskich sklepów z aplikacjami Android, np. 1Mobile Market, Aptoide, Mobango, SlideME Market. W sklepie Nokia dostępnych już jest wiele polskich aplikacji dedykowanych urządzeniom z serii Nokia X m.in. z grup: Allegro, GG, TVN, iPLA i wielu innych. Dodatkowo aplikacje można instalować z innego nośnika, np. karty pamięci lub komputera.

Użytkownicy smartfonów serii X mają dostęp do sztandarowych aplikacji Nokii, takicj jak: bezpłatne HERE Maps, dające dostęp do map w trybie online oraz offline, nawigacja głosowa za pośrednictwem HERE Drive, a także bezpłatny streaming i pobieranie muzyki Nokia MixRadio. We wszystkich urządzeniach preinstalowano szereg gier i aplikacji.

Smartfony z rodziny Nokia X oferują dostęp do popularnych usług firmy Microsoft, takich jak bezpłatny dysk w chmurze OneDrive o pojemności 1. GB oraz komunikator Skype. Dają też możliwość korzystania z konta Outlook.com.

Nokia X jest wyposażona w 4-calowy ekran i aparat o rozdzielczości 3 MP. Z kolei Nokia XL ma 5-calowy ekran, przedni aparat o rozdzielczości 2 MP oraz tylny aparat o rozdzielczości 5 MP z autofokusem i fleszem. Obydwa smartfony łączą w sobie wzornictwo firmy Nokia z nowoczesnym, kafelkowym interfejsem użytkownika zainspirowanym rodziną smartfonów Lumia. Urządzenia są wyposażone w tzw. Fastlane, drugi ekran, który pozwala szybko i płynnie przełączać się między aplikacjami. Oba smartfony obsługują dwie karty SIM.

Model Nokia X w kolorze zielonym, czerwonym, białym, czarnym bądź żółtym lub niebieskim można nabyć w sugerowanej cenie 499 zł. Nokia XL będzie dostępna w Polsce od czerwca br. w sugerowanej cenie detalicznej 699 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)