"Android jest straszny"

"Android jest straszny"

"Android jest straszny"
27.08.2010 11:48, aktualizacja: 27.08.2010 12:56

Jeden z programistów tworzących aplikacje dla Androida postanowił podzielić się ze światem swoimi spostrzeżeniami na temat środowiska programistycznego tego systemu. Na swoim profilu w serwisie Twitter dał on upust swojemu niezadowoleniu w tej kwestii.

Jeden z programistów tworzących aplikacje dla Androida postanowił podzielić się ze światem swoimi spostrzeżeniami na temat środowiska programistycznego tego systemu. Na swoim profilu w serwisie _ Twitter _ dał on upust swojemu niezadowoleniu w tej kwestii.

Programistą tym jest Joe Hewitt, twórca mobilnej wersji aplikacji Facebook dla użytkowników telefonów Apple. Wcześniej opuścił on szeregi programistów dla tych urządzeń niezadowolony z procesu akceptacji aplikacji w App Store. Co zastał w Android Market? Raczej nie to, czego się spodziewał.

Hewitt zmieścił szereg wpisów na temat środowiska programistycznego dla Androida. Samo środowisko zostało przez niego określone jako _ przerażające _, natomiast system Google Android jako _ ohydny _.

_ Im więcej pracuję z Androidem, tym bardziej przypomina mi on Windowsa. Jest on co prawda elastyczny i przyjazny programistom, jednak bardzo niechlujnie zaprojektowany _ uważa Hewitt.

Chociaż tak skrajna opinia wyszła oficjalnie tylko od jednego programisty, to w środowisku pojawiło się już kilka podobnych stwierdzeń i zastrzeżeń. I między innymi to może być przyczyną, dla których w App Store znajduje się znacznie więcej aplikacji, niż w Android Market.

Jednak wraz ze wzrostem popularności systemu Android, taka sytuacja może ulec zmianie. Wszystko dlatego, że stoi za nim największa firma internetowa na świecie, która bardzo dobrze zdaje sobie sprawę jak ważne dla użytkowników są dodatki w postaci aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)