Analiza: Blu-ray jeszcze 5 lat niszowy

Analiza: Blu‑ray jeszcze 5 lat niszowy

Analiza: Blu-ray jeszcze 5 lat niszowy
26.08.2009 14:00, aktualizacja: 01.03.2022 13:11

Choć wydawałoby się, że Blu-ray bardzo szybko zdobywa półki sklepowe i uznanie klientów, to szczegółowe analizy wskazują, że format ten jeszcze wiele lat będzie miał marginalny udział w rynku PC. Z raportu iSuppli wynika, że pecety wyposażone będą w bardziej powszechny, tańszy i uniwersalny nośnik DVD.

Z lipcowego raportu Digital Entertainment Group wynika, że sprzedaż Blu-ray dynamicznie rośnie. Dokument DEG wskazuje, że w pierwszym kwartale br. liczba sprzedanych płyt Blu-ray podwoiła się i osiągnęła poziom 4. mln egzemplarzy. Jednocześnie jednak okazuje się, że do całkowitej dominacji Blu-ray na rynku jeszcze daleka droga. Firma iSuppli podaje, że format pozostanie niszowy na rynku komputerów PC jeszcze przez minimum 5 lat.
iSuppli wskazuje, że do 201. roku odtwarzacze Blu-ray znajdą się jedynie w 16,3% komputerów PC. Do końca 2009 ten sam wskaźnik osiągnie maksymalną wartość 3,6%. "Do tego czasu na rynku stanowczo dominować będzie DVD" - powiedział Michael Yang, analityk z iSuppli.
"Głównym powodem unikania przez producentów i klientów Blu-ray w pecetach jest wysoka cena urządzeń obsługujących nośnik, samych płyt oraz fakt, że wybór filmów na DVD wciąż pozostaje znacznie większy" - powiedział Yang. Analityk dodał również, że obecne zestawy PC oraz notebooki nie są przystosowane do przekazywania pełni wrażeń, które oferuje format Blu-ray.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)