Amerykański bombowiec B‑52 nad Polską. Rosja poderwała myśliwiec Su‑27

Bombowiec USA nad Polską. Rosja poderwała myśliwiec Su-27
Bombowiec USA nad Polską. Rosja poderwała myśliwiec Su-27
Źródło zdjęć: © Dowództwo Generalne RSZ

25.09.2020 15:05, aktual.: 01.03.2022 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bombowiec B-52 należący do Sił Powietrznych USA przeleciał w środę nad naszym krajem w asyście polskich myśliwców F-16 i MiG-29. Okazuje się, że gdy maszyny zbliżyły się do granicy z Rosją, z bazy w Okręgu Kaliningradzkim poderwano myśliwiec Su-27.

Bombowiec B-52 Stratofortress należący do Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych przeleciał nad Polską - poinformowało w środę 23 września Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. W poście zamieszczonym na Twitterze dodano, że amerykańskiej maszynie towarzyszyły polskie myśliwce F-16 oraz MiG-29.

W poniższym artykule można zobaczyć zdjęcia, jakie Dowództwo Generalne RSZ zamieściło w sieci.

Rosja poderwała samolot

Według komunikatu przekazanego przez rosyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej, amerykański bombowiec strategiczny B-52 wykonując lot nad Polską zbliżył się do rosyjskiej granicy. Rosjanie podjęli więc decyzję o poderwaniu myśliwca Su-27 z bazy w Okręgu Kaliningradzkim.

Rosyjski samolot towarzyszył Amerykanom obserwując ich z drugiej strony granicy. Kiedy bombowiec B-52 poleciał w głąb Polski, myśliwiec Su-27 wrócił do bazy.

Rosjanie zaznaczają, że lot ich myśliwca odbył się zgodnie z międzynarodowymi przepisami ruchu powietrznego, nie naruszając granicy.

Su-27 jest jednomiejscowym samolotem myśliwskim, przeznaczonym do przechwytywania celów powietrznych, szczególnie nisko latających, w każdych warunkach atmosferycznych. Maszyna jest zbudowana w układzie dwusilnikowego, wolnonośnego średniopłata. Służy również do wywalczania przewagi w powietrzu,.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (299)