Trwa ładowanie...
d19x04s

Amazon: ponad 3000 satelitów dostarczy internet na całym świecie

Amazon walczy o pozwolenie na uruchomienie sieci ponad 3000 satelitów, których celem będzie dostarczanie internetu tam, gdzie brakuje dostępu do szerokopasmowego internetu. Project Kuiper ma być rozwijany na całym świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Satelity Amazona mają dostarczać internet na całym świecie
Satelity Amazona mają dostarczać internet na całym świecie (Materiały prasowe)
d19x04s

Project Kuiper to robocza nazwa programu Amazona, mającego na celu dostarczanie internetu dla ludzi na całym świecie, zwłaszcza w miejscach, gdzie dzisiaj łączność jest niemożliwa lub mocno ograniczona. Amazaon w tym celu chce uruchomić 3236 satelitów, które posłużyłyby do stworzenia globalnej sieci internetowej. W kwietniu tego roku Amazon zakomunikował w mediach:

- "Project Kuiper to nowa inicjatywa mająca na celu uruchomienie konstelacji satelitów o niskiej orbicie okołoziemskiej, które zapewnią szybką łączność szerokopasmową o małym opóźnieniu i niezarejestrowanym społecznościom na całym świecie".

d19x04s

Jednak aby projekt mógł ruszyć, firma potrzebuje zgody Amerykańskiej Federalnej Komisja ds. Komunikacji (FCC), by móc wykorzystać satelity do przesyłania internetu. Pomysł Amazona nie jest nowy. Elon Musk i SpaceX również chcą wykorzystywać sieć satelitów, by zapewnić dostęp do internetu osobom pozbawionym szerokopasmowego Internetu. To czyni Amazon i SpaceX potencjalnymi konkurentami, zwłaszcza że Amazon nie ukrywa również, że w działaniach chce otrzymać pomoc od firmy trzeciej.

Zobacz też: Widać go nawet w Polsce. Astronomowie są wściekli

- "Z niecierpliwością czekamy na partnerstwo w tej inicjatywie z firmami, które podzielają tę wspólną wizję". – czytamy w kwietniowym ogłoszeniu Amazona. Rozszerzanie dostępu do internetu nie jest czymś nowym wśród firm technologicznych. Także Facebook miał w planach dostarczanie internetu – za pomocą dronów – jednak pomysł ten został tymczasowo porzucony jeszcze w 2018 roku. Niewątpliwie zapewnienie internetu szerszej grupie odbiorców pozytywnie wpłynie na Amazon zarówno biznesowo, jak i wizerunkowo, dlatego nie dziwi, że firma zaangażowała się w Project Kuiper.

d19x04s

Pobierz aplikację Amazon na urządzenia mobilne

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d19x04s

d19x04s
d19x04s