Trwa ładowanie...
d437be8

Praca w Amazonie może spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu

Nowy amerykański raport dotyczący warunków pracy w Amazonie ujawnia brutalne fakty na temat tej firmy – pracownicy, którzy są zmuszeni pakować przesyłki w ogromnym tempie, bardzo często odnoszą poważne obrażenia, a Amazon unika za to odpowiedzialności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amazon delikatnie mówiąc, nie cieszy się opinią najlepszego pracodawcy.
Amazon delikatnie mówiąc, nie cieszy się opinią najlepszego pracodawcy. (iStock.com)
d437be8

Dochodzenie przeprowadzone przez dziennikarzy magazynów "The Atlantic" i "Reveal" ujawnia w jaki sposób Amazon traktuje priorytetowo wydajność, nawet kosztem zdrowia swoich pracowników. Dodatkowo firma wini samych pracowników za ich kontuzje.

Raport mówi, w jaki sposób ludzie pracujący w Amazonie są zmuszani do pracy w niebezpiecznych warunkach, jednocześnie z małą ilością czasu przeznaczonego na odpoczynek czy pójście do łazienki.

Czytaj też: Amazon koło Łodzi oficjalnie otwarty. W Pawlikowicach pracę znajdzie 1000 osób

d437be8

Ofiara śmiertelna w magazynie Amazonie

Pracownicy Amazonu, którzy rozmawiali z "Reveal" powiedzieli, że zbliżający się "Black Friday" przyniesie jeszcze większy wzrost liczby obrażeń, ponieważ firma zatrudnia w tym czasie więcej ludzi, którzy nie są przyzwyczajeni do tempa pracy.

Pracownicy Amazona odnosili kontuzję, np. ponieważ nie mieli wystarczająco dużo czasu, żeby podnieść bardzo ciężkie skrzynie. W amerykańskich magazynach zdarzył się też przypadek śmiertelny. Śledztwo "Reveal" wykazało, że jeden pracownik zmarł ponieważ Amazon nie przeszkolił go, jak bezpiecznie naprawić wózek widłowy, a jednocześnie poinstruowano go, żeby spróbował to zrobić.

d437be8

Polski oddział Amazona wystosował oświadczenie w tej sprawie:

- Bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas najwyższym priorytetem. Mamy pełne zaufanie do warunków pracy, jakie zapewniamy w naszych centrach logistycznych, w tym do naszej kultury bezpieczeństwa. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą na własne oczy przekonać się jakie warunki pracy stworzyliśmy, do odwiedzenia polskich Centrów Logistyki E-Commerce. Wystarczy zapisać się na zwiedzanie na stronie www.zwiedzanieamazon.pl - brzmi komunikat.

Czytaj też: Alexa została świadkiem w sprawie morderstwa. Amazon może ukrywać nagranie

d437be8

Podziel się opinią

Share
d437be8
d437be8
Więcej tematów