Amazon planuje zatrudnić 100 tys. osób. Koronawirus spowodował wzrost liczby zamówień

Amazon planuje zatrudnić 100 tys. osób. Koronawirus spowodował wzrost liczby zamówień

Amazon planuje zatrudnić 100 tys. osób. Koronawirus spowodował wzrost liczby zamówień
Źródło zdjęć: © East News | Beata Zawrzel/REPORTER
Karolina Modzelewska
18.03.2020 12:15

Amazon potrzebuje 100 tys. dodatkowych pracowników, aby sprostać rosnącej liczbie zamówień. Rozprzestrzenianie się koronawirusa i związana z tym kwarantanna w Stanach Zjednoczonych przyczyniło się do wzrostu zainteresowania zakupami online.

Jak informuje AP News, Amazon potrzebuje nowych pracowników w USA, aby sprostać rosnącej liczbie zamówień. Amerykanie, którzy spędzają czas w domu podczas kwarantanny, chętniej robią zakupy online.

Amazon obiecuje tymczasowy wzrost wynagrodzeń

Amazon obiecał, że do końca kwietnia tymczasowo podniesie wynagrodzenie swoich pracowników. Otrzymają oni 2 dolary więcej za każdą przepracowaną godzinę. Dodatkowe wynagrodzenie dotyczy osób zatrudnionych w magazynach, centrach dostaw i sklepach spożywczych Whole Foods (gdzie stawka za godzinę wynosi minimum 15 dolarów za godzinę).

- Obserwujemy znaczny wzrost popytu, co oznacza, że nasze potrzeby w zakresie zatrudnienia są na niespotykanym poziomie po raz pierwszy w roku – powiedział Dave Clark, nadzorujący sieci dostaw oraz magazyny Amazon.

Koronawirus przyczynia się do większych wydatków na zakupy online

Amazon informował, że w ostatnim czasie doświadczył gwałtownego wzrostu liczby zamówień. Ostrzegał również swoich klientów, że czas dostawy może być dłuższy niż zazwyczaj, czyli przekroczyć dwa dni.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)