Amazon planuje zatrudnić 100 tys. osób. Koronawirus spowodował wzrost liczby zamówień

Amazon planuje zatrudnić 100 tys. osób. Koronawirus spowodował wzrost liczby zamówień
Źródło zdjęć: © East News | Beata Zawrzel/REPORTER
Karolina Modzelewska

18.03.2020 12:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amazon potrzebuje 100 tys. dodatkowych pracowników, aby sprostać rosnącej liczbie zamówień. Rozprzestrzenianie się koronawirusa i związana z tym kwarantanna w Stanach Zjednoczonych przyczyniło się do wzrostu zainteresowania zakupami online.

Jak informuje AP News, Amazon potrzebuje nowych pracowników w USA, aby sprostać rosnącej liczbie zamówień. Amerykanie, którzy spędzają czas w domu podczas kwarantanny, chętniej robią zakupy online.

Amazon obiecuje tymczasowy wzrost wynagrodzeń

Amazon obiecał, że do końca kwietnia tymczasowo podniesie wynagrodzenie swoich pracowników. Otrzymają oni 2 dolary więcej za każdą przepracowaną godzinę. Dodatkowe wynagrodzenie dotyczy osób zatrudnionych w magazynach, centrach dostaw i sklepach spożywczych Whole Foods (gdzie stawka za godzinę wynosi minimum 15 dolarów za godzinę).

- Obserwujemy znaczny wzrost popytu, co oznacza, że nasze potrzeby w zakresie zatrudnienia są na niespotykanym poziomie po raz pierwszy w roku – powiedział Dave Clark, nadzorujący sieci dostaw oraz magazyny Amazon.

Koronawirus przyczynia się do większych wydatków na zakupy online

Amazon informował, że w ostatnim czasie doświadczył gwałtownego wzrostu liczby zamówień. Ostrzegał również swoich klientów, że czas dostawy może być dłuższy niż zazwyczaj, czyli przekroczyć dwa dni.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)