Amazon: muzyka bez DRM?

Amazon: muzyka bez DRM?

Amazon: muzyka bez DRM?
24.04.2007 13:00, aktualizacja: 24.04.2007 13:12

Amerykański sklep internetowy Amazon może być kolejnym dużym graczem w sektorze cyfrowej muzyki dystrybuowanej bez zabezpieczeń DRM. Z informacji opublikowanej w brytyjskim serwisie Times Online wynika, że muzyczny sklep Amazona może wystartować już w maju br.

Termin premiery nowego serwisu jest nieprzypadkowy - również w maju ma wystartować sprzedaż niezabezpieczonych plików audio w sklepie iTunes Music Store Apple'a. Z informacji zdobytych przez dziennikarzy Times Online wynika, że przedstawiciele Amazona już kilka miesięcy temu skontaktowali się w tej sprawie z przedstawicielami wszystkich dużych koncernów muzycznych i od tego czasu trwają negocjacje w sprawie sprzedaży niezabezpieczonej muzyki.

Times Online podkreśla, że majowy termin nie jest jeszcze ostateczny - data premiery serwisu może się przesunąć, ponieważ Amazon nie jest w stanie zrealizować wszystkich zaplanowanych wcześniej prac.

Z nieoficjalnych informacji ( Amazon jak na razie nie potwierdza żadnych doniesień o uruchomieniu sklepu z muzyką bez DRM ) wynika, iż w pierwszej fazie po starcie serwisu będzie on oferował nagrania artystów współpracujących z wytwórnią EMI oraz kilkoma mniejszymi, niezależnymi firmami.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)