Amazon koło Łodzi oficjalnie otwarty. W Pawlikowicach pracę znajdzie 1000 osób

Amazon koło Łodzi oficjalnie otwarty. W Pawlikowicach pracę znajdzie 1000 osób

Amazon koło Łodzi oficjalnie otwarty. W Pawlikowicach pracę znajdzie 1000 osób
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy
08.11.2019 14:15, aktualizacja: 10.11.2019 08:48

W Pawlikowicach pod Łodzią otwarto siódme w Polsce centrum logistyczne Amazon. Docelowo pracę przy wysyłce produktów ma znaleźć 1000 osób. Firma kusi atrakcyjnymi zarobkami, premiami, a także bezpłatnym dojazdem.

Oficjalna uroczystość otwarcia Amazona pod Łodzią odbyła się w czwartek, 7 listopada. To już siódmy magazyn amerykańskiej firmy w Polsce. Produkty chemii spożywczej oraz kosmetyki będą wysyłane z Pawlikowic do klientów z całej Europy. Pracę w centrum wysyłkowym ma znaleźć docelowo 1000 osób.

- Dlaczego akurat w Pawlikowicach? Z trzech powodów. Po pierwsze ze względu na zasoby ludzkie czyli bardzo dobrych pracowników, po drugie ze względu na infrastrukturę, bo obok centrum jest węzeł trasy ekspresowej S8, blisko mamy do autostrady A1, po trzecie także ze względu na pozytywne doświadczenia z administracją lokalną, bo takie mieliśmy także przy otwieraniu poprzednich centrów - mówi Cezary Pieczetowski, dyrektor centrum Amazona w Pawlikowicach.

Decyzję o budowie wielkiego centrum w podłódzkich Pawlikowicach zarząd koncernu ogłosił 25 marca w Warszawie. Częściowo magazyn działał już od 2 września, jednak na oficjalne otwarcie czekano aż do 7 listopada. Dzień wcześniej otwarto centrum logistyczne w Okmianach w województwie dolnośląskim. Oba centra będą ze sobą współpracować.

Amazon w Pawlikowicach poszukuje pracowników

Choć część rekrutacji Amazon ma już za sobą, to firma nadal poszukuje pracowników. Amerykański gigant kusi kandydatów atrakcyjnym wynagrodzeniem, premiami za frekwencję, pakietem medycznym, dodatkowym ubezpieczeniem, a także bezpłatnymi dojazdami z centrum Łodzi, Retkini i Zduńskiej Woli. Dodatkowymi profitami są obiady za złotówkę oraz dofinansowania do studiów i różnego rodzaju szkoleń.

Kandydaci, którzy zatrudnią się w Amazonie mogą liczyć na początkowe wynagrodzenie w kwocie 20 złotych brutto za godzinę oraz bonusy będące równowartością kilku procent podstawy. Najniższa płaca w skali miesiąca na stanowiskach podstawowych wynosić będzie nie mniej niż 3,6 tysiąca złotych brutto. Na stanowiskach menadżerskich oraz specjalistycznych będzie można zarobić znacznie więcej.

W Amazonie pracuje się na zmiany, każda po 10 godzin, przez 4 dni w tygodniu.

Magazyn w Pawlikowicach ma 45 tys. metrów kwadratowych, a cały teren centrum to aż 186 tys mkw. Przed wejściem znajduje się olbrzymi parking oraz dworzec autobusowy. W centrum wysyłkowym docelowo będzie magazynowanych 3,5 mln produktów. Amazon w Polsce działa od 2014 roku. W ciągu 5 lat wybudowano siedem centrów dystrybucyjnych. Firma zatrudnia ponad 16 tys. pracowników w naszym kraju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)