Trwa ładowanie...
d4e70tf

Alexa została świadkiem w sprawie morderstwa. Amazon może ukrywać nagranie

Sylvia Galva Crespo została zamordowana włócznią wbitą jej w klatkę piersiową we własnym domu. Jedynym świadkiem morderstwa może być asystent głosowy tworzony przez firmę Amazon. Sąd uznał "Alexę" za wiarygodną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alexa to asystent głosowy produkowany przez firmę Amazon
Alexa to asystent głosowy produkowany przez firmę Amazon (Sarah McQuate/University of Wash/Ferrari Press/East News)
d4e70tf

Do morderstwa doszło w Hallandale Beach na Florydzie w lipcu tego roku. Tak więc, co nas nie dziwi, sprawa ma miejsce w Stanach Zjednoczonych. Głównym podejrzanym w sprawie jest mąż kobiety, 43-letni Adam Crespo. Wedle jego zeznań, doszło do "niezrozumiałego wypadku".

Dziwny świadek w morderstwie - asystent głosowy uznany za wiarygodnego

Świadkiem w sprawie będzie asystent głosowy - Alexa marki Amazon. Policja zgłosiła się do firmy z prośbą o udostępnienie materiałów głosowych, zebranych przez urządzenie. Rzekomo wcześniej Alexa była świadkiem kłótni małżonków.

d4e70tf

"Uważa się, że dowody zbrodni w postaci nagrania audio rejestrującego atak na ofiarę, Silvię Crespo, który miał miejsce w głównej sypialni… można znaleźć na serwerze obsługiwanym przez Amazon" - napisała lokalna policja w opublikowanych aktach sprawy.

Firma Amazon udostępniła wszelkie nagrania, które trafiły na serwer z urządzenia rodziny Crespo. Dowody aktualnie są analizowane przez policję. W sieci od dawna pojawiają się plotki, że asystent głosowy Alexa może nagrywać wszelkie rozmowy prowadzone w domu. Nawet, jeżeli nie został wywołany odpowiednim hasłem. Finał tej sprawy może pomóc to udowodnić.

Zobacz też: Asystent Google i Alexa zatrudnią cię w McDonaldzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4e70tf

Podziel się opinią

Share
d4e70tf
d4e70tf
Więcej tematów