Allegro. Zmiana regulaminu i usprawnienia w serwisie

Allegro. Zmiana regulaminu i usprawnienia w serwisie

Allegro. Zmiana regulaminu i usprawnienia w serwisie
Źródło zdjęć: © Allegro
Bolesław Breczko
18.01.2020 14:57

Allegro wprowadza dużo zmian w funkcjonowaniu serwisu w 2020 roku. Planuje inwestować między innymi w sieć dostaw, pozyskiwanie ruchu i usługi finansowe.

W najbliższych miesiącach Allegro będzie wprowadzać zmiany i usprawnienia w serwisie, w tym zmiany w Regulaminach.

Zmiany na Allegro będą dotyczyć kilku obszarów:

  • Rabat transakcyjny (zwrot prowizji) będzie można uzyskać łatwiej. Od 24 marca proces zwrotów będzie oparty na obiektywnych danych, które mamy w systemie.
  • Od 1 lutego zgodnie z sugestiami sprzedających zwiększymy maksymalną cenę dostawy przesyłek kurierskich w Allegro Smart! Ponadto przedłużymy o miesiąc okres promocyjny, w którym zwracamy pełny koszt tych przesyłek. Od 1 marca sprzedający pokryją część tych kosztów.
  • Dla większej transparentności 4 lutego uzupełnimy Regulamin o informacje o sortowaniu po trafności i powodach nakładania ograniczeń na konta.
  • Aby wspierać działania chroniące środowisko, od 4 lutego sprzedaż pieców na paliwa stałe będzie możliwa tylko z certyfikatem.
  • Od 4 lutego znacznie poszerzymy możliwość sprzedaży produktów inwestycyjnych na Allegro, aby sprzedający mogli zaoferować klientom większy wybór produktów takich jak złoto czy diamenty.
  • Prowizja od sprzedaży od 2 kwietnia będzie obliczana w nowy sposób: w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych, prowizja będzie obejmować łączny koszt produktu i dostawy.
  • 4 lutego w kilkunastu kategoriach zmieni się wysokość prowizji od sprzedaży. Będzie też możliwe zapisanie na koncie karty płatniczej, co ułatwi regulowanie rachunków na Allegro.
  • W drugiej połowie 2020 roku w kwalifikacjach do programu Super Sprzedawca będzie uwzględniany poziom jakości sprzedaży. Dzięki temu sprzedający z wysokim poziomem jakości łatwiej zdobędą lub utrzymają ten status.

Zmiany na Allegro od 4 lutego

Część z powyższych zmian wymaga też aktualizacji regulaminów. Pełny tekst regulaminów po najbliższych zmianach (4 lutego) znajdziesz w pliku PDF.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)