Allegro Zapłać Później. Sklep rusza z nową usługą. Kupisz coś nawet wtedy, gdy na koncie pustki

Allegro Zapłać Później. Sklep rusza z nową usługą. Kupisz coś nawet wtedy, gdy na koncie pustki

Allegro Zapłać Później. Sklep rusza z nową usługą. Kupisz coś nawet wtedy, gdy na koncie pustki
Źródło zdjęć: © Allegro
Adam Bednarek
11.09.2019 08:51, aktualizacja: 11.09.2019 09:53

Allegro pozwoli zrobić zakupy i za nie nie zapłacić. A przynajmniej nie trzeba robić tego od razu - to założenia nowej usługi "Zapłać Później".

Allegro chce, żeby użytkownicy mogli robić zakupy nawet wtedy, gdy w danej chwili nie mają wystarczających środków. Usługa "Zapłać Później" sprawi, że po zakupie produktu klient może zapłacić za niego w dowolnym momencie, nawet 30 dni później. I to bezpłatnie.

A jeśli ktoś po miesiącu dalej nie może spłacić "długu", jest szansa na wydłużenie terminu. Allegro pozwala na jednorazowe przedłużenie okresu zapłaty o kolejne 30 dni. Choć to już kosztuje: 5 proc. całkowitej wartości zamówienia.

Allegro Zapłać Później działa jako jedna z dostępnych metod płatności. Nie każdy będzie mógł z niej korzystać. Allegro zapowiada weryfikację, na podstawie takich danych jak np. historia zakupów czy płatności. Co ważne, wartość jednorazowych zakupów z odroczoną płatnością wynosi do 500 złotych. Nowego telewizora czy iPhone'a 11 tak się kupić nie da.

Jak to wygląda z perspektywy sprzedającego? Normalnie. Ten od razu otrzymuje pieniądze i może wysłać produkt. Nie zmieniają się również zasady związane z reklamacją.

Obraz
© Allegro

Trzeba przyznać, że ruch Allegro jest naprawdę sprytny. Każdy z doświadczenia zna takie sytuacje, kiedy chce się coś kupić, ale brak pieniędzy albo inne pilne wydatki każą zrezygnować z przyjemności. Teraz będzie to możliwe. W ten sposób Allegro na pewno zachęci do spontanicznych, nieplanowanych zakupów. Co z punktu widzenia użytkowników niekoniecznie musi być dobrą wiadomością.

Allegro reklamuje nową metodę płatności jeszcze jedną cechą - wygodą. Ma to być alternatywa dla opcji "za pobraniem". Nie trzeba mieć gotówki przy sobie, żeby w ten sposób coś kupić. A przecież nie zawsze chcemy w ciemno płacić za produkt, bo np. wolimy go najpierw obejrzeć przy kurierze.

Allegro Zapłać Później już działa. Nowy sposób płatności został stworzony we współpracy z polskim fintechem PayPo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)